Peter Fonda
Fot. EAST NEWS
POŻEGNANIE

Peter Fonda nie żyje. Aktor odszedł w wieku 79 lat

Smutną wiadomość potwierdziła rodzina zmarłego

Ksenia Krasko 17 sierpnia 2019 10:23
Peter Fonda
Fot. EAST NEWS

Smutne wieści zostały przekazane przez amerykańskie media. W wieku 79 lat zmarł Peter Fonda, laureat Złotych Globów, aktor dwukrotnie nominowany do Oscara. Zdobył sławę dzięki roli w filmie Swobodny Jeździec.

Nie żyje Peter Fonda

O odejściu aktora, reżysera i scenarzysty Petera Fondy poinformowała stacja NBC, powołując się na oświadczenie rodziny artysty. Według krewnych, przyczyną śmierci była niewydolność oddechowa, spowodowana rakiem płuc. Fonda zmarł w swoim domu w Los Angeles.

Jane Fonda, starsza siostra artysty, wyznała, że ​​spędziła z bratem ostatnie dni jego życia. „Świetnie się z nim bawiłam. Odszedł z uśmiechem”, zacytował jej słowa portal Variety.

Był synem aktora Henry'ego Fondy. Studiował aktorstwo w Omaha, w stanie Nebraska. Grał w teatrach w Nowym Jorku, a także występował w programach telewizyjnych. W 1968 roku został współautorem scenariusza do filmu Easy Rider, w którym zagrał główną rolę. Wtedy otrzymał nominację do Oscara.

Peter Fonda zagrał także w filmach Ucieczka z Los Angeles, Wyścig z diabłemGhost Rider i innych. W 1998 roku został nagrodzony Złotym Globem za główną rolę w filmie Złoto Uleego, a w 2000 roku za rolę w filmie telewizyjnym Pasja Ayn Rand. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.