Peter Fonda
Fot. EAST NEWS
POŻEGNANIE

Peter Fonda nie żyje. Aktor odszedł w wieku 79 lat

Smutną wiadomość potwierdziła rodzina zmarłego

Ksenia Krasko 17 sierpnia 2019 10:23
Peter Fonda
Fot. EAST NEWS

Smutne wieści zostały przekazane przez amerykańskie media. W wieku 79 lat zmarł Peter Fonda, laureat Złotych Globów, aktor dwukrotnie nominowany do Oscara. Zdobył sławę dzięki roli w filmie Swobodny Jeździec.

Nie żyje Peter Fonda

O odejściu aktora, reżysera i scenarzysty Petera Fondy poinformowała stacja NBC, powołując się na oświadczenie rodziny artysty. Według krewnych, przyczyną śmierci była niewydolność oddechowa, spowodowana rakiem płuc. Fonda zmarł w swoim domu w Los Angeles.

Jane Fonda, starsza siostra artysty, wyznała, że ​​spędziła z bratem ostatnie dni jego życia. „Świetnie się z nim bawiłam. Odszedł z uśmiechem”, zacytował jej słowa portal Variety.

Był synem aktora Henry'ego Fondy. Studiował aktorstwo w Omaha, w stanie Nebraska. Grał w teatrach w Nowym Jorku, a także występował w programach telewizyjnych. W 1968 roku został współautorem scenariusza do filmu Easy Rider, w którym zagrał główną rolę. Wtedy otrzymał nominację do Oscara.

Peter Fonda zagrał także w filmach Ucieczka z Los Angeles, Wyścig z diabłemGhost Rider i innych. W 1998 roku został nagrodzony Złotym Globem za główną rolę w filmie Złoto Uleego, a w 2000 roku za rolę w filmie telewizyjnym Pasja Ayn Rand. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…