Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
Z ŻYCIA GWIAZD

Nie miał innego wyjścia... Paweł Królikowski wycofuje się z pracy 

Aktor skupia się na powrocie do zdrowia

Gabriela Czernecka 21 lutego 2020 13:49
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski od kilku tygodni walczył o powrót do zdrowia. Artysta przeszedł operację neurologiczną przed świętami Bożego Narodzenia. Wycofał się z obowiązków zawodowych, nie wrócił do pracy przy kolejnej edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Całą swoją uwagę skierował na walkę o powrót do pełni sił. Kilka dni temu podjął kolejną decyzję. Dziś już wiemy, że ostatnią. Jak informował Fakt, Królikowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Niestety właśnie poinformowano nas o śmierci aktora. Paweł Królikowski miał 58 lat... 

Paweł Królikowski wycofuje  się z pracy

Jak podaje dziennik Fakt, Paweł Królikowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Stanowisko objął w kwietniu 2018 roku, zastępując na nim Olgierda Łukaszewicza. Niestety pogarszający się stan zdrowia sprawił, że aktor musiał chwilowo zrezygnować ze swoich zawodowych zobowiązań. 

Najbliżsi aktora potwierdzili w minionym roku, że przed Wigilią trafił na oddział neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali. Wówczas jego stan był poważny. O problemach zdrowotnych aktora głośno było już w 2015 roku. Wówczas Paweł Królikowski przyznał, że przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. Sytuacja powtórzyła się w 2019 roku, gdy zabrakło go na nagraniach finału 11. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Kilka miesięcy później, we wrześniu, zwierzył się, że ponownie był poddany hospitalizacji. Otwarcie mówił, że uratowano mu życie.

Aktor od kilku tygodni przebywa w szpitalu. Ostatnio żona aktora, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, zapewniała, że stan jurora Twoja Twarz Brzmi Znajomo poprawił się, jednak „wkradła się jakaś infekcja” i dlatego hospitalizacja przedłuży się. Aktor podjął w końcu trudną decyzję. Postanowił złożyć rezygnację z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od kwietnia 2018 roku. 

Były szef związku, Olgierd Łukaszewicz nie ukrywa, że ma świadomość tego, że Królikowskiemu trudno będzie znaleźć odpowiedniego kandydata na jego miejsce. Doskonale rozumie jednak jego decyzję: „Słabo to widzę, ponieważ młodzież kompletnie nie rozumie tej organizacji. Musiałby to być ktoś w wieku 55 lat, kto może sobie pozwolić na przerwę w pracy. Bo model dawnego prezesa, kiedy wszystko robiło się społecznie, jest już nieaktualny. Ja bym się dzisiaj tej funkcji nie podjął”, mówi. W trudnej sytuacji Paweł Królikowski podjął więc ciężką decyzję na pierwszym miejscu stawiając zdrowie. Niestety aktorowi nie udało się pokonać choroby. Dziś poinformowano o jego śmierci. Paweł Królikowski miał 58 lat. Rodzinie i najbliższym artysty składamy wyrazy współczucia.  

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł i Antek Królikowscy, VIVA! 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.