Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Paweł Królikowski trafił do szpitala! Informację potwierdził jego syn

W jakim stanie jest aktor?

Konrad Szczęsny 20 grudnia 2019 15:44
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

To trudny czas dla całej rodziny Królikowskich. Jak podał jeden z portali nestor rodu, Paweł, trafił do warszawskiego szpitala na oddział neurochirurgii. Nie wiadomo dokładnie, co mu dolega, ale informację o złym stanie zdrowia ojca potwierdził syn aktora, Antoni.

Paweł Królikowski trafił do szpitala. Antoni Królikowski potwierdza

Ten rok nie był dla Pawła Królikowskiego łaskawy. Kilka miesięcy temu trafił on do szpitala w związku z poważnymi problemami zdrowotnymi. Wtedy musiał zrezygnować z wypełniania zawodowych obowiązków, w tym z uczestnictwa w nagraniach programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Koniec końców poczuł się dobrze i powrócił na plan. Niestety, kłopoty dały ponownie o sobie znać.

Serwis Pudelek podał informację, że aktor trafił do warszawskiego szpitala na oddział neurochirurgii. Potwierdził to jego syn, Antoni.

„Tak to prawda, ojciec ma problemy ze zdrowiem i w związku z tym musimy sobie radzić. Zdarza się tak, że człowiek trafia do szpitala i tak też się stało. Taka jest prawda, ale wolałbym więcej nie komentować, proszę o pozytywne myślenie o zdrowiu taty”, powiedział Antek Królikowski w rozmowie z „Faktem”.

Paweł Królikowski – problemy zdrowotne, tętniak mózgu

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Wówczas to aktor z niepokojącymi objawami zgłosił się do szpitala za namową żony, Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Miał zawroty głowy, nudności oraz kłopoty z widzeniem. Okazało się, że musiał przejść operację wycięcia tętniaka mózgu. Jak sam podkreślał, „żona uratowała mu życie”.

Kłopoty zdrowotne powróciły jednak w tym roku. Paweł Królikowski nie pojawił się na finale 11. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Powód wyjawił dopiero, gdy wystartowała kolejna odsłona show.

„Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać”, powiedział w trakcie nagrania wzruszony.

I choć wydawało się, że najgorsze już za nim i jedyne, na czym musi się skupić, to długa i intensywna rehabilitacja, teraz okazało się, że problemy powróciły. 

Mamy jednak nadzieję, że Paweł Królikowski szybko wróci do pełni sił i będzie mógł spędzić święta z najbliższymi.  

Paweł i Antoni Królikowscy w sesji VIVY!, 2014 rok:

Paweł i Antek Królikowscy, VIVA! 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł i Antoni Królikowscy w sesji dla VIVY!:

Paweł i Antek Królikowscy, VIVA! 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.