Pogrzeb Pawła Królikowskiego
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News
POŻEGNANIE

Szczególne odznaczenie dla Pawła Królikowskiego. Tak uczczono jego pamięć

To ważny medal państwowy

Konrad Szczęsny 5 marca 2020 11:27
Pogrzeb Pawła Królikowskiego
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Trwa pogrzeb Pawła Królikowskiego. Uroczystość ma charakter państwowy, wzięli w niej udział m.in. prezydent oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. W trakcie Mszy Świętej zmarłego aktora uhonorowano za zasługi dla polskiej kultury Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wręczył go Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej prezydent Andrzej Duda.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla Pawła Królikowskiego

Jak podało ministerstwo na swoim profilu na Twitterze, w ten sposób doceniono wkład Pawła Królikowskiego w rozwój polskiej kultury. Przypomnijmy, że aktor przez dwa lata pełnił obowiązki prezesa Związku Artystów Scen Polskich, co przypomniał w przemówieniu Piotr Gliński.

„2 lata temu Paweł Królikowski został wybrany prezesem ZASP, obchodzącego wówczas stulecie istnienia. Na stanowisku tym wykazał się charakterystycznym dla Niego zaangażowaniem oraz troską o sprawy środowiska artystycznego”, podkreślił Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Drogi Panie Pawle, będzie nam brakować Pana serdecznego uśmiechu i Pana wielkiego serca, otwartego dla wszystkich potrzebujących. Będzie nam brakować artysty hojnie dzielącego się swoim talentem i zaangażowaniem”, zakończył przemówienie minister.

Odznaczenie odebrała z rąk prezydenta żona zmarłego aktora, Małgorzata Ostrowska-Królikowska.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.