Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
pożegnanie

Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat

Aktor zmarł po długiej i wyczerpującej chorobie

Redakcja VIVA! 27 lutego 2020 13:29
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski nie żyje.  Zmarł po długiej i wyczerpującej walce z chorobą. Aktor trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem, w piątek 20 grudnia 2019 roku. Do momentu śmierci nie opuścił go. Informację o odejściu Pawła Królikowskiego podał „Super Express”, powołując się na wypowiedź przyjaciela zmarłego. W krótkim czasie potwierdziły to również inne źródła, w tym Związek Artystów Scen Polskich. Aktor zmagał się z chorobą neurologiczną. Pięć lata temu wycięto mu tętniaka mózgu.

Paweł Królikowski nie żyje

Paweł Królikowski musiał zrezygnować z obowiązków zawodowych, przestał pojawiać się na nagraniach programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. O swojej chorobie opowiedział podczas jesiennej edycji tego widowiska: „Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać”, podkreślał.

Paweł Królikowski 1 kwietnia skończyłby 59 lat. Zostawił żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana. Brat Pawła Królikowskiego Rafał także jest aktorem. 

Paweł Królikowski nie żyje. Zmagał się z chorobą

Problemy zdrowotne aktora, znanego z roli Kusego w „Ranczu”, rozpoczęły się w 2015 roku. Wówczas interweniowała jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Po tym, jak zaczął skarżyć się na niepokojące objawy, kazała mu zgłosić się do szpitala. Aktor miewał zawroty głowy oraz kłopoty z widzeniem. Diagnoza była jednoznaczna: tętniak mózgu, który natychmiast musiał zostać wycięty. Gdy doszedł do zdrowia podkreślał w wywiadach, że „żona uratowała mu życie”.

Niestety, w zeszłym roku kłopoty zdrowotne ponownie dały o sobie znać. Dlatego Paweł Królikowski ponownie został poddany hospitalizacji i nie mógł wziąć udziału w nagraniach finału 11. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Na szczęście powrócił w jesiennej odsłonie widowiska i wytłumaczył powody nieobecności.

Wówczas wydawało się, że przed Pawłem Królikowskim jedynie długa i intensywna rehabilitacja. Niestety, w grudniu ponownie trafił do szpitala na oddział neurochirurgii, co potwierdził jego syn Antoni. Według medialnych przekazów, przeszedł kolejną operację.

W styczniu żona aktora, Małgorzata Ostrowska-Królikowska potwierdziła, że mimo dobrego samopoczucia, jej mąż nie zostanie szybko wypisany z placówki.

„Paweł jest w dobrej formie. Niestety, zostanie jeszcze w szpitalu, bo wkradła się jakaś infekcja. To się zdarza. Konsultuję wszystko na bieżąco z lekarzem”, informowała w rozmowie z „Faktem” Małgorzata Ostrowska-Królikowska. 

21 lutego 2020 roku media obiegła natomiast informacja, że Paweł Królikowski zrezygnował z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od kwietnia 2018 roku.  

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska byli małżeństwem przez 32 lata:

Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat:

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.