Jarosław Wałęsa został ojcem, Viva!
Fot. Robert Wolański
TYLKO U NAS!

Jarosław Wałęsa w poruszających słowach wspomina Pawła Adamowicza

Był dla niego wzorem i przyjacielem

Olga Figaszewska 15 stycznia 2019 17:55
Jarosław Wałęsa został ojcem, Viva!
Fot. Robert Wolański

Poznali się dwadzieścia pięć lat temu. Zaprzyjaźnili się. Dla Jarosława Wałęsy śmierć prezydenta Gdańska,  jest prawdziwym ciosem. Nie może się z nią pogodzić. Europoseł PO podzielił się z Krystyną Pytlakowską  wspomnieniem o Pawle Adamowiczu.

Paweł Adamowicz we wspomnieniach przyjaciela, Jarosława Wałęsy

Wydarzenia ostatnich dni wciąż nie dają mu spokoju. Nic dziwnego. Poznali się dwadzieścia pięć lat temu, kiedy Jarosław Wałęsa wchodził do polityki. Często korzystał z cennych wskazówek, których udzielał mu Paweł Adamowicz. Zawsze mógł na niego liczyć.  „Byłem wtedy jeszcze zupełnie zielony. Potrzebowałem przewodnika po polityce. Zawsze korzystałem z jego rad”,  zwierza się  Krystynie Pytlakowskiej.  

Cenił jego dokonania politycznie i szanował jako człowieka. „Nawet to, że ostatnio obaj startowaliśmy w wyborach na to samo stanowisko prezydenta Gdańska, nie poróżniło nas, chociaż siłą rzeczy relacje trochę się ochłodziły. Natomiast po wygranej Pawła Adamowicza spotkaliśmy się na kolacji tylko we dwóch. Omawialiśmy różne sprawy, przede wszystkim prywatne. Uważałem go za przyjaciela i mam nadzieję, że on mnie też. Nie mogę się pogodzić z jego odejściem, i to w taki sposób”, zakończył.  

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nie żyje
Fot. Dominiki Kulaszewicz/PAP

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nie żyje
Fot. Marcin Gadomski/PAP

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!