politycy żegnają Pawła Adamowicza
Fot. Damian KLAMKA/East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER
POŻEGNANIE

Duda, Tusk, Kaczyński... Politycy wszystkich partii żegnają Pawła Adamowicza!

Prezydent Gdańska zmarł w wieku 53 lat

Konrad Szczęsny 14 stycznia 2019 15:34
politycy żegnają Pawła Adamowicza
Fot. Damian KLAMKA/East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Nie żyje Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska zmarł w wieku 53 lat w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego po skomplikowanej operacji serca, którą przeszedł po ataku nożownika, do którego doszło w trakcie 27. finału WOŚP. Niestety, jego stan był krytyczny. Informację o śmierci polityka podał TVN24.

Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

„Z najgłębszym żalem musimy państwa poinformować, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci”, poinformował opinię publiczną dr Jerzy Karpiński. 

„Informacja, którą przekazali lekarze jest taka, że pan prezydent zmarł. Nie udało się wygrać z tym wszystkim, co go dotknęło. Wieczny odpoczynek racz mu dać panie”, powiedział w poniedziałek przed godz. 15 obecny w Gdańsku minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Niestety, małżonka Pawła Adamowicza nie zdołała dotrzeć do szpitala, by pożegnać się z mężem. Przebywała w Londynie. Wysłano po nią rządowy samolot. Jak podają media, lekarze chcieli podtrzymywać sztucznie funkcje życiowe prezydenta Gdańska do momentu jej przyjazdu. Stało się jednak inaczej...

Duda, Tusk, Kaczyński… Politycy żegnają Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska

Za pośrednictwem Twittera kondolencje najbliższym Pawła Adamowicza przekazali najważniejsi politycy, m.in. prezydent Andrzej Duda.

„Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego. Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić”, napisał.

Wyrazy ubolewania w imieniu Jarosława Kaczyńskiego przekazała także rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek.

„Wyrażam wielki ból po tragicznej śmierci na skutek zbrodniczego zamachu na Pana Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska”, przekazała mediom.

Także Donald Tusk uczcił zmarłego w pożegnalnym wpisie.

„Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, Przyjacielu”, napisał.

Wyrazy współczucia przekazał również Mateusz Morawiecki, premier RP.

„Zabójstwo Prezydenta Pawła Adamowicza jest dla nas wszystkich ogromną tragedią. To wielkie zło, które budzi potępienie, wielki smutek i żal. Najgłębsze wyrazy współczucia dla pogrążonej w rozpaczy Rodziny. Pokój Jego duszy”, napisał na Twitterze  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?