Paulina Smaszcz-Kurzajewska, VIVA 1/2020
Fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives
O TYM SIĘ MÓWI

Paulina Smaszcz: „Nie sądziłam, że to wszystko przyjdzie tak szybko i tak nagle”

Dziennikarka opowiedziała o nowej miłości

Sabina Zięba 20 lipca 2020 14:00
Paulina Smaszcz-Kurzajewska, VIVA 1/2020
Fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives

Już blisko rok mija od rozstania Pauliny Smaszcz z Maciejem Kurzajewskim. Para postanowiła się rozwieść po 23 latach małżeństwa. Choć wiadomo, że przez pewien czas prezenterka była nieszczęśliwa i bardzo przeżywała utratę „miłości swojego życia”, ten etap szczęśliwie jest już za nią. Kilka dni temu poinformowała fanów, że znów się zakochała. Teraz opowiedziała o szczegółach nowej relacji.

Paulina Smaszcz o Rafale Krauze

Jeszcze kilka miesięcy temu Paulina Smaszcz w naszym wywiadzie mówiła: „Przecież kochałam, starałam się, troszczyłam, wspierałam, dawałam radę ze wszystkim. Moim marzeniem i oparciem była i jest rodzina, dom, dzieci… My razem. (...) Cały czas płaczę… Jestem idealnym przykładem na to, że w kilka miesięcy możesz stracić wszystko: zdrowie, znajomych, tłumy przyjaciół, z których zostaje maleńka garstka, dwie - trzy osoby, ale przynajmniej wreszcie wiesz, na kogo możesz liczyć. No i możesz stracić miłość swojego życia”. Przeżywała ciężkie chwile i mówiła, że „życie ją testuje”. Mimo dramatycznych momentów, potrafiła znaleźć w sobie siłę, nie poddać się i ułożyć codzienność na nowo. Teraz w końcu jest szczęśliwa, gdyż w jej życiu zagościł nowy wspaniały mężczyzna.

Kilka dni temu Paulina ustawiła na Facebooku status, iż jest w związku z międzynarodowym marketingowcem i byłym dyrektorem wydawniczym polskiej edycji National Geographic, Rafałem Krauze. Następnie opublikowała w mediach społecznościowych fotografię z ukochanym oraz bliską koleżanką i napisała: „Potwierdzam: jestem zakochana i jestem kochana. Nie sądziłam, że to wszystko przyjdzie tak szybko i tak nagle. Moja przyjaciółka Aga Strauss, która jest z nami na zdjęciu, była osobą, która powiedziała: nie bój się, bierz szczęście w swoje ręce, nie czekaj, nie zastanawiaj się, nie bój się otworzyć na to, co dobrego cię spotyka w życiu”.

Teraz poszła o krok dalej i w rozmowie z Plejadą ujawniła, co ujęło ją w nowym partnerze. Widać, że jest dla niej naprawdę wyjątkowy. Zdradziła: „To, co go wyróżnia na tle innych mężczyzn, to ma ogromne otwarcie na świat, na ludzi i na ich różnorodność. Jest niezwykle empatyczny, niezwykle wrażliwy na drugiego człowieka. Jeśli chodzi o mnie, to poczułam, że mogę być w życiu najpiękniejsza, najwspanialsza, najinteligentniejsza, najcudowniejsza. Mam akceptację na mnie, na moje szaleństwo, samodzielność, moje ostre wyrażanie opinii, ale też moją wrażliwość, czuję, że mogę wszystko. Od Rafała słyszę, że jestem taka, jakby chciał, że nie chce innej. Mam ogromne poczucie akceptacji”.

Łączą ich także podobne doświadczenia życiowe, przez co wzajemnie się rozumieją. Szanują swoją przeszłość, równocześnie chcąc budować wspólną przyszłość: „Jesteśmy patchworkiem - ja jestem po rozstaniu, Rafał jest po rozstaniu, każde z nas ma swoje dzieci. Nie chcemy za dużo mówić o naszym związku. Nie mam już czasu i przestrzeni na błędy i porażki. Popełniłam już w życiu tyle błędów i odniosłam porażek, że teraz jest czas na wyciąganie z tego wniosków i uczenia się, żeby tego nie powtarzać”.

Wiadomo, że obecnie Smaszcz cieszy się nie tylko szczęściem w życiu prywatnym, ale także realizuje się zawodowo. Ruszyła z nowym projektem Metamorfoza zaczyna się w głowie. Chce mobilizować kobiety do działania i pomagać odkrywać im siłę, którą sama w sobie znalazła w najcięższych momentach.

Z całych sił trzymamy za to kciuki!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paulina Smaszcz (@paulina.smaszcz)

Paulina Smaszcz-Kurzajewska, VIVA 1/2020
Fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.