Fot. ADAM GUZ/REPORTER
niezwykłe relacje

Córka Pauliny Młynarskiej jest aktywistką, wzięła ślub z kobietą i zamieszkała za granicą. Jakie relacje łączą ją z mamą?

Dziennikarka zawsze staje po stronie Alicji…

Marcjanna Maryszewska 16 listopada 2022 15:50
Fot. ADAM GUZ/REPORTER

Paulina Młynarska w połowie listopada świętowała swoje 52. urodziny. Dziennikarka jakiś czas temu przeprowadziła się na Kretę, gdzie na co dzień prowadzi zajęcia z jogi i medytacji. Jej największą dumą i radością jest jednak jej córka Alicja, która od lat mieszka w Londynie. Choć obie panie żyją z dala od siebie, łączy je niezwykła więź, a każde spotkanie jest przepełnione miłością i szczęściem. 30-letnia Alicja w 2019 roku zawarła legalny związek ze swoją wieloletnią partnerką. „Uważam, że mam dwie córki. Wspaniałe kobiety”, pisała wówczas Paulina Młynarska. Oto kulisy tej pięknej relacji matki i córki… 

Paulina Młynarska z córką. Wspólne zdjęcia

Choć w mediach społecznościowych Pauliny Młynarskiej na ogół dominują wpisy komentujące aktualne wydarzenia z Polski i świata, a także zdjęcia dokumentujące jej życie na Krecie, czasami zdarza się jej zrobić wyjątek. Na Facebooku czy Instagramie dziennikarki można znaleźć kilka przepięknych ujęć z jej córką. 

Alicja Nauman ma dziś 30 lat i jest owocem nieformalnego związku swojej mamy z Pawłem Naumanem. „Moją pierwszą miłością był ojciec mojej córki. Bardzo się cieszę, że Alicja jest owocem tej miłości, dodajmy, miłości dwojga bardzo młodych i kompletnie niedojrzałych ludzi” - wspominała Paulina Młynarska w rozmowie z magazynem Gala. Gdy Alicja przyszła na świat w 1992 roku, pisarka miała dopiero 22 lata.

Paulina Młynarska, Alicja Nauman

Agata Młynarska, Alicja Nauman
Fot. Instagram

Kolejne lata mama i córka spędziły razem w Warszawie, później Alicja przeniosła się do Krakowa na studia. Jest absolwentką etnologii i antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziś młoda kobieta mieszka w Londynie, pasjonuje się tańcem i jest aktywistką. Działa na rzecz ochrony środowiska i praw społeczności LGBTQ+, często uczestniczy w manifestacjach, a w każdym momencie swojego życia może oczywiście liczyć na wsparcie ukochanej mamy.

ZOBACZ: Poddała się mastektomii, opuściła Polskę. Tak dziś wygląda życie Pauliny Młynarskiej

Paulina Młynarska chętnie chwali się zdjęciami z wizyt swojej córki. Można wnioskować, że ten czas spędzają na spacerach i odwiedzaniu okolicznych zakamarków. „Trochę dziko, trochę groźnie! Kali beach. Kiedy stąd wrócimy to w paru sprawach będzie koniec dyskusji”, czytamy pod jednym ze wspólnych ujęć. 

Inne z nich to z kolei archiwalna fotografia sprzed niemal trzech dekad lat. Był to czas, kiedy Alicja odwiedziła mamę po ponad roku rozłąki z powodu pandemii. „Po 14 miesiącach rozłąki przytuliłam wczoraj moją córeczkę. Było tak samo jak na tym starym zdjęciu sprzed 27 lat” - napisała Paulina Młynarska pod koniec w 2020 roku. Długo wyczekiwane spotkanie poprzedzało wiele rozmów na kamerce internetowej, lecz to nie było to samo… 

Córka Pauliny Młynarskiej wzięła ślub z kobietą. Pisarka wspiera ich związek

Pod koniec września 2019 roku Alicja Nauman zawarła związek partnerski ze swoją wieloletnią partnerką Dominiką. Para na co dzień mieszka w Londynie i to właśnie tam zdecydowały się na zmianę swojego stanu cywilnego. „Mojej córce oraz zięci życzę szczęścia i miłości, jak każda kochająca mama!”, komentowała wówczas Paulina Młynarska. Dziennikarka jest zachwycona ukochaną swojej córki i zawsze staje po stronie ich miłości. Wielokrotnie broniła kobiety przed homofobicznymi atakami w sieci.

ZOBACZ TAKŻE: Tak dziś wygląda córka Krzysztofa Materny. Matylda to już dorosła kobieta

W kolejnych miesiącach głośno było o rzekomym drugim ślubie Alicji i Dominiki, lecz plotki te dziennikarka zdementowała w rozmowie z Faktem. „Nie mam zamiaru tego w jakikolwiek sposób komentować. Powiem tylko tyle, że wszystkie trzy: ja, moja córka i żona mojej córki uśmiałyśmy się bardzo, czytając te głupoty, które wypisują", podsumowała.

Agata Młynarska, Alicja Nauman z partnerką Dominiką

Agata Młynarska, Alicja Nauman
Fot. Instagram

Z kolei jakiś czas temu, w obliczu licznych ataków na społeczność LGBTQ+, pisarka zamieściła w sieci sklejkę dwóch fotografii. Jedna z nich, archiwalna, przedstawiało ją samą z malutką córeczką w objęciach. Na drugim widać fragment zdjęcia USG. Mama Alicji zdecydowała się wówczas na poruszający apel.

Na tych zdjęciach jest moje dziecko. I ja, chociaż sama prawie dziecko, jako mama. Taki był mój początek niesamowitej, twórczej, pięknej i trudnej przygody, którą jest macierzyństwo. Już wtedy wiedziałam, że kimkolwiek będzie w przyszłości moja córka Alicja, będę ją wspierać i będę bezwarunkowo przy niej. Tak rozumiem słowo RODZINA. To jest moja polityka pro rodzinna i tylko to. Odkąd Ala jest z Dominiką uważam, że mam dwie córki. Wspaniałe kobiety!”, pisała poruszona, dołączając się tym samym do akcji #LGBTQludzienieideologia.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Michał Wiśniewski jest nie tylko dobrym piosenkarzem, ale również ojcem. Jak wyglądają jego relacje z dziećmi?

Ta piękna relacja matki i córki porusza do łez i daje wiele nadziei. Paulinie Młynarskiej i Alicji życzymy dużo sił i wielu pięknych chwil pełnych miłości.  

Źródło: Dziendobry.tvn.pl, Natemat.pl, Plejada.pl

Paulina Młynarska z córką Alicją Nauman, 10.09.2013 Warszawa

Fot. ADAM GUZ/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?