Władysław Kosianiak-Kamysz, Paulina Kosiniak-Kamysz
Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Paulina Kosiniak-Kamysz jest w drugiej ciąży!

Rodzina kandydata na prezydenta wkrótce się powiększy

Redakcja VIVA! 27 maja 2020 06:41
Władysław Kosianiak-Kamysz, Paulina Kosiniak-Kamysz
Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Z okazji Dnia Matki Paulina Kosiniak-Kamysz, żona kandydata na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza, poinformowała, że ich rodzina wkrótce się powiększy! W mediach społecznościowych zamieściła poruszający post! Kim jest żona prezesa PSL? 

Paulina Kosiniak-Kamysz w drugiej ciąży

To dla nich wyjątkowy czas! Paulina i Władysław Kosiniak-Kamyszowie  wychowują już córeczkę Zosię. Ich rodzina znów się powiększy! ,,Rok temu pierwszy #DzieńMatki z Zosią. Tyyyle szczęścia 😍❤️👩‍👧A już wkrótce będzie go… dwa razy więcej 👩‍👧‍👧😉", napisała Paulina Kosiniak-Kamysz na Facebooku. 

Z kolei na Twitterze kandydat na prezydenta, Władysław Kosiniak-Kamysz zamieścił urocze nagranie z córeczką z okazji Dnia Mamy. 

Serdecznie gratulujemy!

Kim jest Paulina Kosiniak-Kamysz, żona kandydata na prezydenta? 

Paulina Kosiniak-Kamysz to druga żona Władysława Kosiniaka-Kamysza. Ukochana kandydata na prezydenta pochodzi z okolic Gdowa w Małopolsce. Uczęszczała do liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Potem ukończyła stomatologię na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje w Warszawie w jednej z klinik jako ortodontka.  

Paulina Kosiniak-Kamysz ma wielkie serce. Żona Władysława Kosiniaka-Kamysza wyjeżdżała do Armenii szesnaście razy, gdzie jako wolontariuszka leczyła dzieci. Zapewniała także pomoc stomatologiczną w  fundacji ''A kogo?''. Chęć niesienia pomocy wyniosła z domu. Rodzice Pauliny Kosiniak-Kamysz prowadzili fundację, a jej tata jest burmistrzem Gdowa. 

,,Paulina pochodzi z rozpolitykowanej rodziny. Jej tata od 17 lat jest samorządowcem, wójtem gminy Gdów w Małopolsce. Nasze rodziny znają się od lat", możemy przeczytać na stornie Władysława Kosiniaka-Kamysza. 

Żona kandydata na prezydenta to kobieta o wielu talentach i pasjach. Uwielbia dobrą książkę, gotowanie i sport! Paulina Kosiniak-Kamysz zrobiła nawet patent żeglarski. 

Od początku żona prezesa PSL wspiera go w kampanii prezydenckiej. ,,Władek jest prawdziwym, mocnym mężczyzną. Ale i on czasem potrzebuje wsparcia silnej kobiety. Jestem gotowa pomóc", mówiła podczas konwencji inaugurującej. Paulina Kosiniak-Kamysz odniosła się także do działalności pierwszej damy. 

,,Nie jestem i nigdy nie będę żoną, która milczy, nie ma swojego zdania, chowa się za ogrodzeniem prezydenckiego pałacu. Będę krzyczeć. Będę przypominać o nas, kobietach, o słabszych, o niepełnosprawnych, o wartościach, które są dla nas najważniejsze. Nie dam się zamknąć pod kryształowym żyrandolem!", dodała. 

Niedawno Paulina Kosiniak-Kamysz wysłała niedawno list do Agaty Kornhauser-Dudy, w którym apelowała o ponadpolityczne porozumienie la dzieci cierpiących na choroby rzadkie, których zbiórki stanęły przez  pandemię koronawirusa. 

Władysław Kosianiak-Kamysz, Paulina Kosiniak-Kamysz
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Historia miłości Pauliny i Władysława Kosiniak-Kamyszów

Ich historia jest niesamowita! Władysław Kosiniak-Kamysz poznał swoją żonę na fotelu dentystycznym! Sytuację opisał na swojej stronie internetowej.

,,Lepiej poznaliśmy się dopiero przez… mój bolący ząb. Któregoś dnia zadzwoniłem do niej późnym wieczorem z prośbą o pomoc, a następnego siedziałem już u niej na fotelu. Tak się wszystko zaczęło. Zaprosiłem Paulinę do moich rodzinnych Bieniaszowic, gdzie co roku nasza rodzina wraz z przyjaciółmi spotyka przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, ufundowanej przez mojego pradziadka Franciszka dokładnie 121 lat temu. Pamiętam dokładnie, co powiedziała, gdy przyjechała: – Przywiozłam wam ciasto i pogodę! To prawda, bo od razu się rozpogodziło. Ciasto było moje ulubione, rabarbarowe. Sprawdza się staropolskie powiedzenie, że przez żołądek do serca", zdradził kandydat na prezydenta. 

Para wzięła ślub na początku 2019 roku. Niedługo potem powitali na świece swoją córeczkę, Zosię. 

Jakim tatą jest Władysław Kosiniak-Kamysz? Zosia jest oczkiem w głowie szczęśliwego taty. ,,Zosia skradła mu serce. Urodziła się w czasie kampanii wyborczej do europarlamentu, a mimo to miałam poczucie, że jesteśmy w tym wszystkim razem. Czasu nie mieliśmy za wiele, ale każda chwila razem była na 120 proc. Umiał przestawić głowę na tryb domowy i szybko się z Zosią zakumplowali. Razem rozrabiają. Codziennie rano razem ćwiczą. To on, jeśli tylko jest w domu, odpowiada za kąpiele, wszystkie rytuały pielęgnacyjne", mówiła Paulina Kosiniak-Kamysz. 

Wkrótce para powita na świecie swoje drugie dziecko.  

Żródła: Onet, Gazeta.pl, WP.pl, kosiniakkamysz.pl

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.