Patryk Vega, VIVA!
Fot. Krzysztof Opaliński
O TYM SIĘ MÓWI

„Nawet jeśli tylko jedna osoba zmieni zdanie i nie usunie dziecka, warto było go nakręcić’’. Patryk Vega broni „Botoksu’’!

Damian Duda 13 października 2017 06:00
Patryk Vega, VIVA!
Fot. Krzysztof Opaliński

 

Karolina Korwin Piotrowska stwierdziła, że tytuł „Botoks’’ nie jest najlepszym dla filmu Patryka Vegi. Zdaniem dziennikarki bardziej pasuje do niego np. „Martwica mózgu’’. Fala krytyki, która z każdej strony spływa na jego twórcę, nie zniechęciła widzów do pójścia na najnowszą produkcję Vegi. Film bije kolejne rekordy, a w ostatnim wywiadzie reżyser bronił „Botoksu’’, twierdząc, że jest również obrazem misyjnym.

 

Zobacz też: Ten film bije wszelkie rekordy. Oto 7 powodów, dla których „Botoks” jest lepszy niż „Pitbull”!

„Biblia mówi mi, jak mam żyć’’

Tak przynajmniej twierdzi Vega. W kontrowersyjnym wywiadzie, którego reżyser „Botoksu’’ udzielił TVP Info, podkreślał, jak ważną rolę w jego życiu odgrywa religia. „Powinniśmy się szanować, bo jesteśmy najbardziej podzielonym społeczeństwem. Fanatyzm jest niewskazany. Jestem dumny z tego, że jestem katolikiem. Czytam Pismo Święte, dwukrotnie w ciągu dnia się modlę, Biblia mówi mi, jak żyć’’, powiedział Vega. Nie jest tajemnicą, że jego najnowsza produkcja ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Reżyser uparcie twierdzi, że „Botoks’’ poszerzył świadomość społeczeństwa. „Żeby ludzie wiedzieli, o czym mówią. Jestem katolikiem, aborcja jest dla mnie czytelna, nie mam dylematów. Lekarki mówiły mi, że w przypadku biopunkcji nawet 12-tygodniowe dziecko ucieka przed igłą. A 22-tygodniowe dziecko, które jest abortowane, to normalny człowiek, który ma ręce, nogi i oczy. Ludzie pytali mnie, czemu wybrałem tak duże dziecko do pokazania w filmie, dopiero gdy pokazałem im, jak wygląda 22-tygodniowe dziecko, nie chcieli wierzyć, że tak wygląda’’, podkreślił twórca „Botoksu’’. Nie wszystkim spodobały się słowa Vegi. Wielu dziennikarzy stwierdziło, że reżyser — mówiąc kolokwialnie — „odleciał’’, a słowa na temat misyjności produkcji zostały potraktowane przez opinię publiczną z chłodnym dystansem. „To film misyjny, rozszerza światło w świecie ogarniętym ciemnością, dostałem ten film z góry, byłem tylko narzędziem. Ludzie mówią, że jak zobaczyli "Botoks", stali się przeciwnikami aborcji. Nawet jeśli tylko jedna osoba zmieni zdanie i nie usunie dziecka, warto było go nakręcić’’, wyznał Vega.

 

Patryk Vega,
Fot. Krzysztof Opaliński

Cielecka i Ostaszewska kontra o „Botoksie’’

Zarówno Magdalenie Cieleckiej, jak i Mai Ostaszewskiej nie podoba się przekaz filmu Vegi. Aktorki, które czynnie wspierają walkę o prawa kobiet, nie zgadzają się z poglądami jego twórcy. Reżyser odniósł się do wypowiedzi gwiazd kina. „Nie mogę się zgodzić z tym, że Ostaszewska i Cielecka ograniczają moje prawo do wolności. Mam prawo pokazać swoją wizję świata i nikt nie może mi tego zabronić’’, powiedział Vega. 

 

Patryk Vega,
Fot. Krzysztof Opaliński

 

Zobacz też: Najmocniejszy film tego sezonu, czyli „Botoks’’ Patryka Vegi w kinach już od piątku! Zobaczcie, jak wyglądała praca na planie! VIDEO

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.