Patryk Vega, VIVA!
Fot. Krzysztof Opaliński
O TYM SIĘ MÓWI

„Nawet jeśli tylko jedna osoba zmieni zdanie i nie usunie dziecka, warto było go nakręcić’’. Patryk Vega broni „Botoksu’’!

Damian Duda 13 października 2017 06:00
Patryk Vega, VIVA!
Fot. Krzysztof Opaliński

 

Karolina Korwin Piotrowska stwierdziła, że tytuł „Botoks’’ nie jest najlepszym dla filmu Patryka Vegi. Zdaniem dziennikarki bardziej pasuje do niego np. „Martwica mózgu’’. Fala krytyki, która z każdej strony spływa na jego twórcę, nie zniechęciła widzów do pójścia na najnowszą produkcję Vegi. Film bije kolejne rekordy, a w ostatnim wywiadzie reżyser bronił „Botoksu’’, twierdząc, że jest również obrazem misyjnym.

 

Zobacz też: Ten film bije wszelkie rekordy. Oto 7 powodów, dla których „Botoks” jest lepszy niż „Pitbull”!

„Biblia mówi mi, jak mam żyć’’

Tak przynajmniej twierdzi Vega. W kontrowersyjnym wywiadzie, którego reżyser „Botoksu’’ udzielił TVP Info, podkreślał, jak ważną rolę w jego życiu odgrywa religia. „Powinniśmy się szanować, bo jesteśmy najbardziej podzielonym społeczeństwem. Fanatyzm jest niewskazany. Jestem dumny z tego, że jestem katolikiem. Czytam Pismo Święte, dwukrotnie w ciągu dnia się modlę, Biblia mówi mi, jak żyć’’, powiedział Vega. Nie jest tajemnicą, że jego najnowsza produkcja ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Reżyser uparcie twierdzi, że „Botoks’’ poszerzył świadomość społeczeństwa. „Żeby ludzie wiedzieli, o czym mówią. Jestem katolikiem, aborcja jest dla mnie czytelna, nie mam dylematów. Lekarki mówiły mi, że w przypadku biopunkcji nawet 12-tygodniowe dziecko ucieka przed igłą. A 22-tygodniowe dziecko, które jest abortowane, to normalny człowiek, który ma ręce, nogi i oczy. Ludzie pytali mnie, czemu wybrałem tak duże dziecko do pokazania w filmie, dopiero gdy pokazałem im, jak wygląda 22-tygodniowe dziecko, nie chcieli wierzyć, że tak wygląda’’, podkreślił twórca „Botoksu’’. Nie wszystkim spodobały się słowa Vegi. Wielu dziennikarzy stwierdziło, że reżyser — mówiąc kolokwialnie — „odleciał’’, a słowa na temat misyjności produkcji zostały potraktowane przez opinię publiczną z chłodnym dystansem. „To film misyjny, rozszerza światło w świecie ogarniętym ciemnością, dostałem ten film z góry, byłem tylko narzędziem. Ludzie mówią, że jak zobaczyli "Botoks", stali się przeciwnikami aborcji. Nawet jeśli tylko jedna osoba zmieni zdanie i nie usunie dziecka, warto było go nakręcić’’, wyznał Vega.

 

Patryk Vega,
Fot. Krzysztof Opaliński

Cielecka i Ostaszewska kontra o „Botoksie’’

Zarówno Magdalenie Cieleckiej, jak i Mai Ostaszewskiej nie podoba się przekaz filmu Vegi. Aktorki, które czynnie wspierają walkę o prawa kobiet, nie zgadzają się z poglądami jego twórcy. Reżyser odniósł się do wypowiedzi gwiazd kina. „Nie mogę się zgodzić z tym, że Ostaszewska i Cielecka ograniczają moje prawo do wolności. Mam prawo pokazać swoją wizję świata i nikt nie może mi tego zabronić’’, powiedział Vega. 

 

Patryk Vega,
Fot. Krzysztof Opaliński

 

Zobacz też: Najmocniejszy film tego sezonu, czyli „Botoks’’ Patryka Vegi w kinach już od piątku! Zobaczcie, jak wyglądała praca na planie! VIDEO

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?