Patryk Vega, VIVA!
Fot. Krzysztof Opaliński
O TYM SIĘ MÓWI

Patryk Vega współpracował z mafią?! „Wykonywał polecenia gangsterów’’

VIVA! 25 stycznia 2018 18:00
Patryk Vega, VIVA!
Fot. Krzysztof Opaliński

Patryk Vega został oskarżony przez prawicowych dziennikarzy o współpracę z mafią! O popularnym reżyserze mówi dziś cała Polska. Czy kontakty z gangsterami pogrążą twórcę kinowych hitów? A kariera, której pozazdrościła mu cała branża filmowa, zakończy się?

Zobacz też: Mamy ostry zwiastun serialu „Botoks”. Krew, przekleństwa i... będziecie zaszokowani! Czy serial pobije sukces filmu?

Kontakty Patryka Vegi z mafią

Dziennikarze TVP Info opublikowali artykuł, w którym ukazali, jak Patryk Vega miał układać scenariusze na prośbę członków mafii. „To prawda. Generalnie przychyliłem się ku temu ze względu na to, że mam aspirację stworzyć najbardziej realistyczny film gangsterski w tym kraju. Nie można go deprecjonować’’, powiedział  Vega portalowi TVN Info.pl.

Dochodzenie dziennikarzy TVP Info dowiodło, że mężczyzną, z którym Patryk Vega miał się kontaktować, był Oskar Z. zamieszany w zabójstwo dwóch osób To właśnie jego przeszłość i wiedza miała posłużyć reżyserowi w pisaniu kolejnych scenariuszy. Chciałbym wierzyć, że pan reżyser coś przeinaczył, bo inaczej oznaczałoby to złamanie wielu procedur’’, powiedział jeden z prokuratorów.

Na początku jeden z gangsterów, już po książce »Prawdziwe psy« miał pretensję, że policjanci przedstawili go w niewłaściwy i nieprawdziwy sposób. Na początku chciał się mścić i wytoczyć mi proces, ale po jakimś czasie się odezwał i stwierdził, że zamiast wojować, lepiej by było coś stworzyć. Wydało mi się to mało realne, ale on przysiadł w więzieniu i spisał na 330 stronach historię swego przestępczego życia. To był kapitalny materiał literacki. Opisał prawdziwe dialogi, używając także ogromnej ilości szczegółów. Udawałem się do niego na widzenia adwokackie’’, mówi Patryk Vega.

Zobacz także: Seks, przemoc i wielkie emocje, czyli nowy zwiastun filmu Vegi „Kobiety Mafii”. Będzie hit? VIDEO

Jarosław „Masa’’ Sokołowski o Patryku Vedze

Głos zabrał już Jarosław Masa’’ Sokołowski, który na Facebooku nazwał Vegę „oślizgłym’’.Patryk Vega, moralna hybryda, która jedną decyzją opluła nie tylko swoich znajomych, być może przyjaciół, z policji, ale również zbrukała pamięć ofiar gangu mokotowskiego. Szczególnie pamięć po siedmioletniej dziewczynce, której zwłok do dziś nie odnaleziono.

Ale co mnie doświadczonego, byłego bandytę szokuje, to logiczno- werbalna oślizgłość Vegi. Reżyser szczyci się w wywiadach, że brał udział w policyjnych akcjach przeciwko kryminalistom. Podkreślał wielokrotnie swój szacunek dla stróżów prawa. Dorobił się fortuny na biletach, kupowanych przez rzeszę przyzwoitych i uczciwych Polaków. A dziś groteskowo tłumaczy, dlaczego chodzi na smyczy u ludzi, którzy mordowali kobiety czy dzieci. Podlizuje się zwyrodnialcom, bredząc o »kodeksie honorowym«, który nie istnieje. Spełnia kaprysy gwałcicieli i pluje w twarz tym, którym obcinano palce. Za kilka fałszywych srebrników, udaje gitowca. Panie Vega! Jako dziennikarz i uczestnik policyjnych akcji jest pan dożywotnio frajerem i kapusiem. Nie ma znaczenia, ile razy wyliże pan buty swoim rozmówcom w kryminale
’’.

Zobacz też: Afera Weinsteina, coming out Kevina Spaceya, kontrowersje wokół „Botoksu”. Oto największe skandale 2017 roku!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.