Patrycja Markowska
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Patrycja Markowska: „Trudno było mi znaleźć równowagę między pracą, a byciem z dzieckiem”

Wokalistka szczerze o rodzinie w najnowszym wywiadzie

Sabina Zięba 16 lutego 2020 12:00
Patrycja Markowska
Fot. East News

Choć Patrycji Markowskiej w polskim show-biznesie szlaki przetarł wokalista Perfectu i legenda polskiego rocka, Grzegorz Markowski, ona sama obdarzona jest wielkim talentem muzycznym. Wiadomo, że ojciec miał ogromny wpływ na to, jaką piosenkarka obecnie jest osobą - uczył ją szczerości, okazywania uczuć i spontaniczności. Teraz w najnowszym wywiadzie dla Twojego Stylu Patrycja wróciła do tamtych chwil, a także opowiedziała o ciężkich momentach swojego życia.

Patrycja Markowska o rodzinie

W rozmowie z Agnieszką Litorowicz-Siegert przypomniała sobie dzieciństwo i wspomniała o kształtowaniu swojego charakteru. To właśnie rodzice sprawili, że nigdy nie ukrywała emocji, bo wiedziała, że zawsze dostanie wsparcie: „Mogłam powiedzieć, co mnie dotknęło, co przeskrobałam, i nie byłam oceniana”.

Dzięki takiemu podejściu nie przeszła okresu ostrego buntu. Mogła liczyć na najbliższych. O swojej mamie, Krystynie, powiedziała:  „Ona jest postacią z tła, nie lubi, kiedy mówię o niej za dużo. (...) Uwrażliwiała mnie na ważne aspekty życia, na przykład niesprawiedliwość”. Z kolei Grzegorz: „Nigdy nie powiedział: to nagrała lepiej, ale tamto gorzej, chyba powinienem pojechać do studia i ją poprawić. Moja droga, moje błędy”.

Markowska o karierze i muzyce

Patrycja jest obecna na polskiej scenie muzycznej już od 20 lat. W tym czasie nagrała płyty, które znacznie się od siebie różnią, w zależności od tego, co aktualnie działo się w jej życiu. Nie żałuje jednak, iż próbowała różnych rzeczy: „Jestem dumna z siebie eksperymentującej. I kręci mnie, że wciąż mam w sobie ogień”. Jak to osiągnęła? Funkcjonuje w taki sposób, by cały czas doświadczać czegoś nowego: „Staram się żyć tak, żeby drżała we mnie struna. Podróżuję, poznaję nowych ludzi, smaki, muzykę, języki - żeby się pobudzić”. 

Nie zawsze tak było. Okazuje się, że miała chwile zawahania. Było to spowodowane chęcią spędzania czasu z najbliższymi: „Trudno było mi znaleźć równowagę między pracą, a byciem z dzieckiem. Czasem myślałam: Jezu, jestem złą matką, nie ma mnie w domu już trzy dni, może Filip powiedział w tym czasie powiedział nowe słowo. A za chwilę była refleksja, że gdybym zrezygnowała z grania, czy byłabym szczęśliwa? Może trzeba pokazywać dziecku, że warto mieć pasję, bo to daje szczęście? Że trzeba radzić sobie i z lękami, i z tremą?”.

Kryzys w życiu Patrycji Markowskiej

Najcięższy moment w życiu Patrycja Markowska przeżyła trzy lata temu. Opowiedziała: „Poczułam, że sytuacja w pracy mnie przerasta, że dookoła jest za dużo kwasów, nie dogaduję się z ludźmi. Poszłam na terapię. Usłyszałam: Skąd pomysł, że musisz się przyjaźnić ze wszystkimi? A mnie zawsze zależało, żeby innym było dobrze, miło, żeby nie powiedzieć czegoś przykrego. Przez to dałam sobie wejść na głowę. Terapeutka powiedziała: Jesteś tak czytelna, że ludzie w pięć minut wiedzą, co myślisz, co zrobisz. (...) W końcu poczułam, że znikam, że daję sobą manipulować. Byłam bliska decyzji o zakończeniu kariery. Gdyby nie terapia, już by mnie na scenie nie było”. A jak teraz sobie radzi w ciężkich momentach? „Dobre wino, telefon do rodziców. Czasem wyję w poduszkę”.  

Fot. Mateusz Jagielski/East News

Grzegorz Markowski, Patrycja Markowska
Fot. Mat. Prasowe/Łukasz Pęcak / Makata

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.