Patricia Kazadi, VIVA!
Fot. Robert Wolański
O TYM JEST GŁOŚNO

Patricia Kazadi o hejcie: „Zamykałam się w domu i płakałam. Miewałam stany depresyjne”

Artystka rusza z podcastem, który ma pomóc innym

Rafał Kowalski 23 września 2021 10:13
Patricia Kazadi, VIVA!
Fot. Robert Wolański

Był 2002 rok, gdy Patricia Kazadi zadebiutowała w telewizji występując w Szansie na sukces. Od tej pory stała się regularną bywalczynią salonów, aktorką, prezenterką i utalentowaną piosenkarką. Na oczach całej Polski dorastała i zmieniała się z nastolatki w kobietę. Taka kolej rzeczy powodowała, że jej zmieniające się ciało, doczekało się wielu nieprzyjemnych komentarzy. Jak gwiazda sobie z tym radziła?

Patricia Kazadi o hejcie, depresji i lękach

Gościem wczorajszego Dzień Dobry TVN była Patricia Kazadi, która od niemal 20 lat jest wystawiona na publiczną ocenę. A to nie zawsze były przyjemne. Często przekraczano cienką granicę, za którą zaczyna się nienawiść. „Hejtu i bodyshamingu doświadczam od dawna. […] Wiadomo, że jak się jest młodym człowiekiem i ciało się zmienia, nie zawsze mamy na wszystko wpływ, ale jednak zostawało mi to w głowie. Czułam, że chcę spełnić oczekiwania innych, że chcę się innym podobać, a nie koniecznie żyć w zgodzie ze sobą. To trwało latami i bardzo odbijało się na moim zdrowiu psychicznym, spokoju i poczuciu własnej wartości. Zawsze radziłam sobie z tym w domowym zaciszu, zamykając się w domu, płacząc, miewając stany depresyjne, napady lękowe”.

Ostatni czas też nie był dla artystki łatwy. Patricia Kazadi musiała wiele razy prosić o pomoc medyków, by nie podupaść na zdrowiu. „Zmieniłam się i jestem większa, niż byłam wcześniej. Dla innych ta zmiana okazała się tak drastyczna i szokująca, że wylała się tona hejtu na temat mojego wyglądu. Przeszłam półtoraroczną batalię o moje zdrowie, widziałam, jak moje ciało się regeneruje po różnych etapach, po hospitalizajci i staje się coraz silniejsze”, mówiła piosenkarka w telewizji.

Dodała też kilka słów na temat tego, jak dziś się czuje. „Miałam dni, gdy nie mogłam chodzić, potem nie mogłam siadać. Dziś mogę z Wami tu być i rozmawiać. Więc mam ogromny szacunek do mojego ciała i nie ma już mojej zgody na to, żeby hejt wpływał na moje poczucie wartości”, dokończyła myśl.

Czytaj też: Patricia Kazadi ofiarą body shamingu. Dziś mówi wprost: „Chciałam umrzeć i taką próbę podjęłam”

Patrycja Kazadi o hejcie
Fot. TRICOLORS/East News

Patricia Kazadi rusza z podcastem

Trudna sytuacja przyniosła jednak też coś dobrego. Na Instagramie od niedawna można słuchać podcastów, w których aktorka mówi o samoakceptacji. „Ta cała historia i to, co się wydarzyło, skłoniło mnie do stworzenia cykli rozmów, które odbywają się u mnie na Instagramie pod hasłem Kazadi Talks Positive. Rozmawiamy pozytywnie o takich rzeczach jak hejt i bodyshaming, staramy się zrozumieć mechanizmy naszej psychiki, dlaczego tak się dzieje, że niektórzy radzą sobie z tym, ale nie wszyscy mamy taką samą wrażliwość”, podkreślała w Dzień Dobry TVN ulubienica widzów.

Mamy nadzieję, że wystąpienia Patrici pomogą innym polubić siebie i nabrać jeszcze więcej siły. Powodzenia! 

Zobacz także: Patricia Kazadi cierpiała na kompulsywne zaburzenia odżywiania

Patricia Kazadi, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.