Emmanuel Macaron z żoną MT
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

„Wszyscy jej zazdroszczą znacznie młodszego męża”. Pasierbica prezydenta stanęła w obronie matki

Olga Figaszewska 15 maja 2017 07:00
Emmanuel Macaron z żoną MT
Fot. Getty Images

Emmanuel Macron w niedzielę został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji. Tym samym został najmłodszą osobą w historii kraju, która objęła stanowisko głowy państwa. Media skupiły się jednak nie na planach i obietnicach wyborczych nowej głowy państwa. Kontrowesje wywołało życie prywatne Macrona. W tej sprawie kilka dni temu głos zabrała jego pasierbica. Dziewczyna przerwała milczenie i stanęła w obronie matki, Brigitte Macron.

Zobacz też: Francja oficjalnie ma już nowego prezydenta. Emmanuela Macrona i jego żonę dzieli spora różnica wieku...


Miłość nie wybiera

To, że Emmanuela Macrona i jego żonę dzieli spora różnica wieku było wiadome od dawna (Brigitte Macron jest starsza od męża o 24 lata). Jednak od momentu objęcia przewagi przez polityka w trakcie wyborów, informacja znalazła się na ustach wszystkich, a Brigitte media okrzyknęły "Pierwszą Babcią Francji".

Emannuel Macron poznał ukochaną jeszcze liceum, miał wówczas zaledwie 15 lat. Brigitte była żoną i matką trójki dzieci: dwóch córek i syna. Z tym, że miłość, która na nich spadła była jak prawdziwe tornado. Temu uczuciu nikt nie dawał szans na przetrwanie. A jednak, im się udało.

Polecamy też: Skandal czy miłość? Historia związku prezydenta Francji i jego żony. EKSKLUZYWNE VIDEO

Córka Brigitte Macron staje w obronie matki

Tiphaine Auzière ostro odniosła się do ataków kierowanych w stronę matki. Najmłodsza córka Brigitte aktywnie wspierała oczyma podczas wyborów na prezydenta. Nie zabrało jej również na uroczystości zaprzysiężenia. Córka pierwszej damy Francji powiedziała, że powszechnie występująca "zazdrość" jest odrażającą.

„To zadziwiające, że w XXI wieku we Francji komentuje się różnicę wieku między kobietą i mężczyzną. Jak można wykorzystywać taki fakt z życia osobistego? Uważam, że to wynika z zazdrości i jest bardzo nie na miejscu. Wszyscy jej zazdroszczą znacznie młodszego męża”, mówiła Tiphaine.

„Jeśli nie mają żadnych innych powodów do krytykowania to niech nas atakują. To tylko sprawia, że nasza rodzina jest jeszcze bliżej”, skomentowała poczynania mediów.

Zobacz też: Francja ma nową pierwszą damę, która jest starsza od męża o 24 lata. Kim jest Brigitte Macron?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.