Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Kim są drugie połówki kandydatów na stanowisko prezydenta RP?

Poznajcie ich przed wyborami!

Sabina Zięba 22 czerwca 2020 16:05
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kampania prezydencka wkracza na ostatnią prostą. Mimo początkowych opóźnień spowodowanych epidemią koronawirusa, wybory odbędą się już za tydzień, bo w niedzielę 28 czerwca, a ich ewentualna druga tura 12 lipca. Według ostatnich sondaży prowadzi Andrzej Duda, mając około 40-procentowe poparcie. Zaraz za nim plasuje się Rafał Trzaskowski z 30%. Bardzo możliwe, że to właśnie oni spotkają się w politycznej dogrywce, jednak nie można zapominać o pozostałych kandydatach. Tym razem jest ich aż jedenastu. A kim są ich partnerzy, bądź partnerki? Sprawdźcie!

Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata poznała się z Rafałem, gdy mieli zaledwie 19 lat. Przez dzielącą ich odległość nie mogli jednak budować wspólnego życia. Dopiero gdy ukończyła studia na Krakowskiej Akademii Ekonomicznej, przeprowadziła się za ukochanym do stolicy. Przez jakiś czas pracowała w agencji reklamowej, a następnie zaangażowała się w sprawy samorządu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rafał Trzaskowski (@trzaskowskirafal)

Urszula Brzezińska-Hołownia

Żona Szymona Hołowni współpracuje z wojskiem, pełniąc funkcję pilota myśliwca MiG-29 w jednostce 23, która znajduje się w Mińsku Mazowieckim. Łączy to z wychowywaniem córki, Mani. Mimo popularności męża, stroni od życia w blasku fleszy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Szymon Hołownia (@szymon.holownia)

Krzysztof Śmiszek

Partner Roberta Biedronia na co dzień walczy o prawa mniejszości w Polsce, reprezentując środowisko LGBT. Z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych i pracuje jako nauczyciel akademicki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dr Krzysztof Śmiszek (@ksmiszek)

Karina Bosak

Życiowa partnerka Krzysztofa Bosaka jest z zawodu prawniczką i walczy z potępianiem konserwatywnych idei. W wolnym czasie trenuje taniec towarzyski, który stanowi dla niej odskocznię od dnia codziennego. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Krzysztof Bosak (@krzysztofbosak)

Paulina Kosiniak-Kamysz

Małżonka Władysława Kosiniak-Kamysza z wykształcenia jest dentystką i pracuje jako ortodontka w jednej z warszawskich klinik. Dzieli to z wychowywaniem malutkiej córki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Władysław Kosiniak-Kamysz (@kosiniakkamysz)

Irmina Ochenkowska

Partnerka Marka Jakubiaka ukończyła Podyplomowe Studium Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia oraz zrobiła doktorat w Kolegium Zarządzania i Finansów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marek Jakubiak (@jakubiakmarek)

Anna Piotrowska

Małżonka Mirosława Piotrkowskiego jest przykładem kobiety, która w pełni poświęca się rodzinie. Od lat zajmuje się wychowaniem czworga dzieci.

Agnieszka Tanajno

Żona Pawła Tanajno wychowuje czwórkę dzieci i trzyma się z dala od medialnego zgiełku. Najważniejsza jest dla niej rodzina. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Jan Tanajno (@tanajno)

Agata Duda

Małżonka Andrzeja Dudy i obecna pierwsza dama wywodzi się z inteligenckiej rodziny, a jej ojciec może pochwalić się autorstwem licznych dzieł literackich. Ukochana prezydenta RP mieszkała w Krakowie i pracowała tam jako nauczycielka języka niemieckiego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pierwsza Dama (@pierwszadama_akd)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.