Michael i Kai Korok
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Tato i tato – pierwsza para gejów w Niemczech adoptowała dziecko! „Żyjemy bardzo klasycznie”, przekonują

Roman Praszyński 11 października 2017 18:00
Michael i Kai Korok
Fot. Getty Images

„Nie różnimy się niczym od par heteroseksualnych”, powiedział dla BuzzFeed News Michael Korok z Berlina. Właśnie oficjalnie został mężem. I ojcem dwuletniego Maximiliana. Drugim ojcem chłopca jest Kai Korok, lekarz rodzinny. Po raz pierwszy w historii Niemiec para gejów adoptowała dziecko. Jest to możliwe dzięki prawu, które obowiązuje od 1 października. Ustawa „małżeństwo dla wszystkich” daje homoseksualnym parom możliwość zawarcia związku małżeńskiego i adoptowanie dziecka.

Zobacz też: Dzisiaj Światowy Dzień Coming Out'u! Poniedziałek, Biedroń, Piróg... Kto jeszcze nie bał się otwarcie wyznać prawdy o swojej orientacji?

Kanclerz Merkel zmienia zdanie

W Niemczech żyje 94 tysiące homoseksualnych par, 43 tysiące zarejestrowało się jako „związek partnerski”. Do tej pory ich małżeństwa i adopcje były niemożliwe, zmianę blokowali posłowie partii chadeckich. Nieoczekiwanie kanclerz Angela Merkel zmieniła zdanie i pozwoliła swoim posłom głosować zgodnie z sumieniem. Ustawę poparli posłowie z partii SPD, Lewicy i Zielonych oraz część deputowanych CDU/CSU. Angela Merkel przeżyła przemianę, gdy poznał parę lesbijek, które razem wychowują ośmioro dzieci. „W małżeństwie decydująca nie jest płeć, lecz gotowość do odpowiedzialności za związek”, powiedział szef klubu parlamentarnego SPD, Thomas Oppermann. Nowa ustawa głosi: „Małżeństwo zawierają dożywotnio dwie osoby różnej lub tej samej płci”.

Zobacz też: Ricky Martin bierze ślub ze swoim partnerem! Poznajcie szczegóły uroczystości i życiorys Jwana Yosefa, który podbił serce piesenkarza

Trójka dzieci gejowskiego małżeństwa

Michael i Kai Korok natychmiast po wejściu w życiu ustawy wzięli ślub. I wystąpili o adopcję Maximiliana, który żyje z nimi od urodzenia. Oprócz niego małżeństwo gejów zajmuje się dziewięcioletnią Janą i sześcioletnim Jérome. Mieszkają razem na przedmieściach Berlina. Kai chodzi do pracy, Michael jest na urlopie rodzicielskim, więc może zajmować się dziećmi.

„Żyjemy bardzo klasycznie”, mówi Michael Korok. „ Jestem tatą, mój mąż jest tatą".

Zobacz też: Smutne życie bohatera „Skazanego na śmierć”: depresja, myśli samobójcze, ukrywanie orientacji seksualnej. Czy Wentworth Miller powróci na szczyt?

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.