Papież Franciszek
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Papież Franciszek uderzył kobietę. Teraz przeprasza za swój czyn

„Wiele razy tracimy cierpliwość”

REDAKCJA VIVA! 1 stycznia 2020 16:14
Papież Franciszek
Fot. East News

Zachowanie kobiety wytrąciło Franciszka z równowagi? Wierna za wszelką cenę chciała przyciągnąć papieża do siebie, kiedy ten przechodził przez tłum wiernych na placu Świętego Piotra. W przypływie emocji Franciszek uderzył dłonią w dłoń kobiety. Teraz tłumaczy się ze swojego czynu i przeprasza. 

Papież Franciszek w ogniu krytyki?

Papież w drodze do szopki przechodził przez tłum wiernych. Wymieniał się z nimi życzeniami i dobrym słowem, błogosławił… Kiedy próbował się oddalić jedna z kobiet schwyciła go za rękę i przyciągnęła do siebie. Na nagraniu opublikowanym przez media widać, że zrobiła to z ogromną siłą, a na twarzy papieża pojawił się grymas niezadowolenia.

Franciszek próbował się wyswobodzić z uścisku i delikatnie uderzył kobietę w rękę. Jego zachowanie wywołało wiele emocji wśród zgromadzonych. Niektórzy zwracają uwagę na fakt, że zawiedli również ochroniarze, którzy nie zareagowali w odpowiednim momencie, zapobiegając tej sytuacji.

Dlatego w środę postanowił odnieść się do sytuacji i skomentował swój czyn przed modlitwą Anioł Pański. „Wiele razy tracimy cierpliwość. Przepraszam za zły przykład wczoraj”, mówił.

,,Przemoc wobec kobiety jest zbezczeszczeniem Boga zrodzonego z niewiasty. Po tym, jak traktujemy ciało kobiety, możemy rozpoznać nasz poziom człowieczeństwa", dodał podczas homilii.  


papież Franciszek
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.