O tym się mówi

„Popowy papież". Franciszek I pojawił się na okładce kultowego magazynu!

Weronika Kostyra 14 marca 2017 15:15

Papież Franciszek na okładce Rolling Stone

Papież Franciszek I pojawił się właśnie na okładce włoskiej edycji znanego opiniotwórczego magazynu „Rolling Stone". Ma to związek czwartą rocznicą pontyfikatu oraz wizytą papieża 25 marca w Mediolanie. Papież zaprasza młodzież na spotkanie i wzywa, żeby „zachowywała się głośno".

 

Papież Franciszek I uwielbiany przez młodzież

To nie pierwszy raz, kiedy Papież Franciszek został ukazany jako ikona kultury popularnej. W styczniu 2014 roku pojawił się na okładce amerykańskiego wydania jako pierwsza głowa Kościoła. Tym razem widzimy go na krzykliwym żółtym tle z nagłówkiem „Papa pop", czyli popowy papież. Odnosi się to powszechnych sympatii i uwielbienia u wiernych. Franciszek zmienia oblicze Kościoła i kleru, prowadząc dialog z młodzieżą i ukazując przyjazną stronę religii i Kościoła młodym ludziom. Na swojej stronie internetowej miesięcznik tłumaczy, że wybór bohatera okładki był oczywisty, ponieważ „zdroworozsądkowe wypowiedzi Papieża sprawiają, ze jego wyobcowanie staje się wyczuwalne".

 

Papież na okładce

Pierwsza okładka Papieża w „Rolling Stone"
 

Zobacz także: Dał Kościołowi nową energię. 80. urodziny obchodzi właśnie papież Franciszek

 

Włoski reżyser Ermanno Olmi, z którym wywiad znajduje się w tym numerze powiedział, że „papież Franciszek jest jak domowy chleb". Franciszek, który obchodził niedawno 80. urodziny ma jednak tak samo wielu zwolenników, jak przeciwników. Konserwatywne środowiska kościelne i prawicowe są zaniepokojone nowoczesnymi i niekiedy kontrowersyjnymi, jak na tradycyjne standardy, wypowiedziami głowy Kościoła. Tomasz Terlikowski martwił się niedawno, że Papież zniesie wymóg celibatu w Kościele,  Nowoczesność Papieża powoduje, że w wielu opiniach jest on odosobniony, co chciał podkreślić magazyn „Rolling Stone".

 

Zobacz także: Papież Franciszek nie chce nosić futra z gronostajów, kocha tango, jeździ autobusem. Co o nim wiemy?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?