Papież Franciszek
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Papież Franciszek jest zaniepokojony sytuacją w polskim Kościele…

Jak zareagował na film „Tylko nie mów nikomu”?

Weronika Kostyra 17 maja 2019 14:26
Papież Franciszek
Fot. East News

Film dokumentalny braci Sekielskich wstrząsnął całą Polską. W ciągu niecałego tygodnia film Tylko nie mów nikomu wyświetlono ponad 18 milionów razy. Dokument na temat pedofilii w polskim Kościele jest dostępny za darmo na serwisie Youtube i każdy może go zobaczyć. To efekt dwóch lat pracy dziennikarza, który obnażył problem pedofilii księży, a także ukrywania jej przez Kościół. Dokument odbił się echem na całym świecie. Wiadomości o obecnej sytuacji w Polsce mocno zaniepokoiły papieża Franciszka.

Papież Franciszek o filmie Tylko nie mów nikomu

Wieści o filmie braci Sekielskich wywołały poruszenie w Watykanie. Według słów nuncjusza apostolskiego papież Franciszek jest „bardzo zaniepokojony”. Reakcja papieża na film była bardzo ważna. W jego imieniu wypowiedział się nuncjusz apostolski w Polsce, Salvatore Pennacchio. „Papież Franciszek jest zaniepokojony sytuacją w polskim Kościele”, powiedział oraz wyraził współczucie i solidarność z ofiarami księży-pedofilów.

Zaledwie 9 maja papież ogłosił nowe zasady dla duchownych dotyczące walki z pedofilią w Kościele. Skandal, który wywołał dokument Tylko nie mów nikomu, jedynie udowadnia, jak potrzebne są zmiany. Ojciec Święty wysłał też do Polski arcybiskupa Charlesa Sciclunę. Wysoko postawiony duchowny ma zbadać doniesienia o pedofilii wśród księży. Ma już w tej kwestii doświadczenie, ponieważ to on od lat walczy w imieniu Watykanu z problemem pedofilii w Kościele i jest w tym niezwykle skuteczny. 

papież Franciszek
Fot. East News

Papież Franciszek rozgrzesza aborcję
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!