koronawirus-przypadki-nowe-polska-sierpien-rekord
Fot. AdobeStock.com
O TYM SIĘ MÓWI

Pandemia koronawirusa zakończy się w ciągu dwóch lat?

„Wadą jest globalizacja, bliskość, komunikacja, ale przewagę daje lepsza technologia”

Redakcja VIVA! 22 sierpnia 2020 10:45
koronawirus-przypadki-nowe-polska-sierpien-rekord
Fot. AdobeStock.com
Świat walczy z pandemią koronawirusa. W Polsce 21 sierpnia odnotowano 903 nowe przypadki zakażeń. Światowa Organizacja Zdrowia ma nadzieję, że dzięki lepszej technologii i nauce, pandemię uda się opanować. Czy to możliwe, żeby zakończyła się w ciągu dwóch lat?

Kiedy zakończy się pandemia koronawirusa?

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO podkreśla, że zdaniem specjalistów, pandemia zakończy się w ciągu dwóch lat. Sytuację porównał do wybuchu grypy hiszpanki z 1918 roku.
 
,,Fale, które zostały opisane, w rzeczywistości trwały dwa lata - od lutego 1918 do kwietnia 1920 roku. Dwa lata, zanim się zatrzymały, aż do końca”, podkreślał dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia.

Tedros Adhanom Ghebreyesus nie ukrywał, że dziś wirus ma większe możliwości do rozprzestrzeniania się, natomiast na naszą korzyść przemawia wiedza i odkrycia naukowe. Dzięki temu mamy możliwość stworzenia skutecznej szczepionki. Ale najważniejsza jest także zbiorowa odpowiedzialność i przestrzeganie zaleceń.

„Ale jednocześnie mamy również lepszą technologię i wiedzę, jak go zatrzymać. Wadą jest globalizacja, bliskość, komunikacja, ale przewagę daje lepsza technologia. Mamy nadzieję zakończyć tę pandemię w ciągu niecałych dwóch lat ”, wyznał.
 
Dotychczas na świecie odnotowano ponad 23 mln przypadków zakażeń. Ponad 803 tysiące osób nie żyje, a prawie 16 mln wyzdrowiało. 
 
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.