O TYM SIĘ MÓWI

Uważały, że ojcem ich dzieci jest Elon Musk. Okazało się, że padły ofiarami oszustów

Znany przedsiębiorca jest uwikłany w bardzo dziwny skandal

Ksenia Krasko 10 grudnia 2020 19:28

Jak donoszą zachodnie media, o Elonie Musku znów jest głośno. Tym razem nie chodzi jednak o jego wynalazki i wizje przyszłości, ale o skandal, w jaki (zapewne nieświadomie) został uwikłany. Szczegóły tej historii są tak zaskakujące, że całość przypomina scenariusz filmu. Przedsiębiorca miał być bowiem ojcem kilkudziesięciu dzieci, których matki skorzystały z usług banku nasienia w Filadelfii. Kiedy oszustwo wyszło na jaw i ujawniono, kto tak naprawdę jest ojcem, pracownicy placówki zniknęli bez śladu.

Skandal wokół Elona Muska: miał być ojcem kilkudziesięciu dzieci

O nietypowym skandalu wokół założyciela Tesli pisze między innymi Bokdaily. Jak wynika z ustaleń portalu, oszustom uwierzyło blisko sto osób, w tym pary, samotne kobiety, naukowcy i ​​biznesmeni. Pracownicy banku nasienia mieli przekonać swoich klientów, że Musk został dawcą, gdy był studentem uniwersytetu w Pensylwanii. Wszystko wydarzyło się w latach 2016-2019, a urodzenie dziecka od słynnego przedsiębiorcy kosztowało każdą osobę 150 tysięcy dolarów. Pomimo wysokiej ceny, chętnych nie brakowało.

Wyniki testu DNA dowiodły, że ojciec dzieci nie jest sławnym miliarderem, ale zwykłym mężczyzną z Irlandii, który nie ma nic wspólnego z nauką. Od początku miał pomagać oszustom w realizacji ich planu i sam zgodził się przekazać swój materiał biologiczny. Kiedy oszustwo wyszło na jaw, klinikę natychmiast zamknięto, a winni zniknęli. Co ciekawe, wkrótce Irlandczyk został znaleziony martwy.

Kobiety, które urodziły po zabiegu, obecnie domagają się zadośćuczynienia. Jedna z ofiar przyznała nawet, że ​​wolałaby nie znać prawdy. „Świadomość, że urodziłam dziecko Muska, sprawiła, że byłam szczęśliwą matką. Teraz mam uraz do swojej córki, i jest to wina tego mężczyzny. Wiem, że umarł, ale zrujnował mi życie”.

Oficjalnie Elon Musk ma szóstkę dzieci. W tym roku powitał na świecie syna X AE A-XII, którego matką jest wokalistka Claire Boucher, znana jako Grimes. 

Elon Musk, Grimes
Fot. Neilson Barnard/Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.