Otylia Jędrzejczak, VIVA! 18/2012
Fot. Marcin Kempski/ I like photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Otylia Jędrzejczak musiała przejść nagłą operację. Mistrzyni wyjawiła wiele szczegółów

Wszystko stało się w okolicach jej 37. urodzin...

Rafał Kowalski 15 grudnia 2020 14:49
Otylia Jędrzejczak, VIVA! 18/2012
Fot. Marcin Kempski/ I like photo

Mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy w pływaniu – tak licznymi sukcesami sportowymi może szczycić się Otylia Jędrzejczak, która 13 grudnia skończyła 37 lat. Entuzjastka zdrowego trybu życia nie mogła jednak obchodzić swojego wyjątkowego dnia tak hucznie jak w poprzednich latach i to nie tylko ze względu na pandemiczne obostrzenia…

Otylia Jędrzejczak o urodzinach i operacji kręgosłupa

Ulubienica kibiców przyznała w rozmowie z Faktem – przeprowadzonej na chwilę przed dniem urodzin – że w tym roku 13 grudnia spędzi inaczej, niż zwykle. „Ze względów pandemicznych nie planuję żadnej imprezy. Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja i ja nie mam zamiaru imprezować. Poza tym się śmieję, że poczekam na okrągłe urodziny, a do nich mam jeszcze trochę czasu. Wtedy zrobię imprezę”, wyznała w dzienniku Otylia Jędrzejczak.

Przy okazji podzieliła się jednak informacją, która dla wielu obserwatorów jej kariery i życia prywatnego może być zaskoczeniem. Okazuje się, że mistrzyni olimpijska ma problemy zdrowotne i wymagała poważnego zabiegu. „Niespodziewanie musiałam zrobić operację kręgosłupa, a teraz jestem w okresie rehabilitacji, dopiero co wyszłam ze szpitala. To nie był planowany zabieg, a przymusowy i konieczny”, opowiedziała Faktowi 37-latka.

Nieprawidłowości z kręgosłupie zawodniczki i trenerki wyszły bardzo szybko. „W ciągu tygodnia, po wielu konsultacjach, zapadła decyzja, że nieunikniony jest zabieg operacyjny. Cieszę się, że trafiłam w doskonałe ręce i dzięki temu będę już powoli wracała do siebie, do zdrowia”, na szczęście przekazała dziennikowi Otylia Jędrzejczak, która dodała także, że taka sytuacja ma swoje plusy. „Może i lepiej, że przed urodzinami zamknęłam pewien etap, żeby ruszyć dalej, ponownie w nowy kolejny rok. Teraz najważniejsze skupiać się na tym, co tu i teraz”, wyznała pełna pozytywnej energii niedawna jubilatka.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze i mamy nadzieję, że operacja pozwoli na spokój ducha w najbliższych latach. 

Otylia Jędrzejczak, Viva! 23/2019
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.