Angelina Jolie, Brad Pitt
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Kiedyś brała narkotyki i się samookaleczała, teraz oskarża Brada Pitta o przemoc. Ciemna strona Angeliny Jolie

Konrad Szczęsny 6 października 2016 16:05
Angelina Jolie, Brad Pitt
Fot. East News

Świat mówi dzisiaj jedynie rozwodzie Angeliny Jolie i Brada Pitta. To aktorka złożyła pozew rozwodowy i domaga się w nim wyłącznej opieki nad szóstką ich dzieci. Media zalała fala plotek dotycząca aktora: że był niewierny, agresywny i porywczy oraz że zdarzyło mu się podnieść rękę na najbliższych. Jednak nikt nie wie, jak było naprawdę: para wydała jedynie lakoniczne oświadczenia, innych doniesień nie publikuje.

 

Polecamy też: Rozstanie stulecia! Angelina Jolie wniosła pozew o rozwód. Dlaczego?

 

Ale media przypominają coraz częściej o wielu skandalach wokół aktorki. A trzeba przyznać, że jest o czym mówić, gdyż gwiazda uchodzi za osobę, która nie boi się poruszania kontrowersyjnych tematów, a jej życiorys to z pewnością wdzięczny temat dla tabloidów. Warto przypomnieć, że Angelina Jolie ma za sobą burzliwą przeszłość. Zmagała się m.in. z uzależnieniem od narkotyków, w tym od heroiny i kokainy. Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku „National Enquirer” skontaktował się z dilerem aktorki, który nie dość, że potwierdził informacje o jej uzależnieniu od środków odurzających, to na domiar złego podzielił się z magazynem nagraniem - zapisem rozmowy z aktorką, która była odurzona narkotykami.

 

Polecamy też: Zalewa się łzami i jest w złym stanie. Co się dzieje z Bradem Pittem?

 

Ciało aktorki zdobi 13 tatuaży (w tym współrzędne geograficzne miejsc, w których urodziły się jej dzieci) które na potrzeby filmów są oczywiście maskowane. Krążą również plotki, że przez lata zmagała się z depresją. Pewnym jest, że była w długoletnim, poważnym związku z kobietą - Jenny Shimizu. Wielokrotnie deklarowała biseksualizm. "Jeśli jutro zakocham się w kobiecie, czy czułabym że to jest ok, że chce ją pocałować w usta, dotknąć jej? Gdybym się w niej zakochała? Tak" - mówiła.

 

W jednym z wywiadów przyznała się również do samookaleczania. „Kolekcjonowałam noże i różne podobne rzeczy. Z jakiegoś powodu rytuał nacinania się i uczucie bólu było dla mnie w jakiś sposób lecznicze, może dawało mi poczucie, że żyję, uczucie pewnego rodzaju wolności.”.

 

Media rozpisywały się o jej trudnej relacji z ojcem, aktorem Jonem Voightem. Jej rodzice rozstali się, gdy miała zaledwie roczek. W jednym z wywiadów ojciec nie szczędził córce gorzkich słów: „Ma poważne problemy emocjonalne” - stwierdził. W ramach odwetu Angelina Jolie postanowiła… zerwać z nim kontakt. „Nie rozmawiam z ojcem. Nie czuję do niego nienawiści. Nie wierzę jednak, że ktoś należy do rodziny tylko ze względu na krew”. Co prawda ich relacje ociepliły się, jednak sprawa to była szeroko komentowana w mediach.

 

Polecamy też: Klątwa paparazzi. Czy media mogą zabić miłość?

 

Angelina Jolie w 2000 r., w trakcie przemowy oscarowej wywołała skandal, gdy powiedziała, że jest zakochana w swoim bracie. Tej samej nocy pocałowała go w trakcie gali w usta, co wywołało ogromne kontrowersje. Zaczęto plotkować o łączącej ich kazirodczej relacji. Jednak oboje stanowczo zaprzeczyli tym informacjom.

 

Aktorka uchodzi za jedną z najbardziej kontrowersyjnych, gdyż w wywiadach uwielbia prowokować i bardzo szczerze zwierzać się z najbardziej osobistych sfer życia. W jednym z nich powiedziała m.in. o seksie i fascynacji… BDSM (termin odnoszący się do szerokiego spektrum działań seksualnych, ich symbolem jest obroża, zaś skrót związany jest z takimi terminami, jak sadyzm, masochizm, związanie, dyscyplina, dominacja oraz uległość). Stwierdziła również, że chciałaby się przespać z jedną ze swych fanek.

 

Także jej związek z Bradem Pittem wywołał ogromny skandal, gdyż zaczęli się ze sobą spotykać, gdy aktor był jeszcze mężem Jennifer Aniston. Początkowo oboje zaprzeczali plotkom, a Angelina w wywiadzie powiedziała nawet: „Bycie w intymnych stosunkach z żonatym mężczyzną, podczas gdy mój własny ojciec zdradzał moją matkę, jest czymś czego nie mogłabym wybaczyć. Gdybym coś takiego zrobiła, nie mogłabym rano spojrzeć w lustro. Nie chciałabym być pociągająca dla mężczyzny, który zdradza swoją żonę”. Jednak z czasem okazało się, że informacje były prawdziwe. Potwierdziła to wiadomość o ciąży aktorki i zdjęcia paparazzi.

 

O skłonności do agresji aktorki mówiło się wiele razy. Osoby z otoczenia Angeliny twierdziły, że gdy coś szło nie po jej myśli, potrafiła wpaść w szał. Jedną z okładek magazynu "People" zdobiły zdjęcia jej i Brada Pitta, które stanowiły dokumentację karczemnej awantury, do jakiej doszło, gdy oboje przebywali w Sydney. Ponoć poszło o to, że aktorka paliła papierosy po zabiegu podwójnej mastektomii.

 

Czy to wybuchowe temperamenty obojga przyczyniły się do decyzji o rozwodzie? I czy kiedykolwiek poznamy prawdę dotyczącą przyczyn największego rozstania w historii show-biznesu? Te pytania prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas pozostaną bez odpowiedzi.

 

Polecamy też: Clooney pogrążony w smutku, Adele przerywa koncert. Reakcje świata na rozwód stulecia

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.