Monika Kuszyńska, Viva! październik 2015
Fot. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Monika Kuszyńska stanęła na własnych nogach?! Artystka wydała oficjalne oświadczenie

VIVA! 16 grudnia 2017 12:45
Monika Kuszyńska, Viva! październik 2015
Fot. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Niedawno Monika Kuszyńska miała okazję wypróbować egzoszkielet, który pomógł jej poruszać się o własnych siłach. „Monika stenęła na nogi!”, głosiły medialne nagłówki. Artystka wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Polecamy też: TYLKO U NAS Z miłości do synka Monika Kuszyńska i jej mąż nagrali nową piosenkę!

Czy Monika Kuszyńska stanie na własnych nogach?

11 lat Monika Kuszyńska uległa tragicznemu wypadkowi samochodowemu. Od tamtej chwili była sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim. Okazało sie, że dzięki rozwojowi medycyny i technologii, mogła skorzystać z egzoszkieletu. To była cudowna wiadomość zarówno dla samej wokalistki, jak i jej fanów. Na początku grudnia piosenkarka wzięła udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego Ośrodka Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu „Anthropos”. Postanowiła spróbować swoich sił i zdecydowała się skorzystać z egzoszkieletu. Dzięki mechanizmowi przespacerowała o własnych siłach po korytarzu szpitala „Krystyna” w Busku-Zdroju!  


Pacjent w egzoszkielecie oprócz pionizacji może wykonywać swobodne ruchy związane z przemieszczaniem się. Zaczyna chodzić przy pomocy tego zewnętrznego szkieletu, który wykonuje ruchy za pacjenta.  Piosenkarka miała już za sobą pierwszy trening. Wiadomo, że tego rodzaju ćwiczenie niesie za sobą intensywne obciążenia siłowe.

„Wiele lat spędziłam rehabilitując się, ale tak spektakularnego miejsca nie widziałam jeszcze. Cieszę się, że w Polsce mamy dostęp do takich urządzeń. Skorzystałam z egzoszkieletu, zobaczyłam kilka maszyn i robi to wrażenie. Mam nadzieję, że będę mogła się tu pojawiać i skorzystać z możliwości rehabilitacji w dłuższym czasie. A Busko-Zdrój to w ogóle piękne miasto", mówiła wokalistka nie kryjąc wzruszenia.

 

Zobacz też: Monika Kuszyńska pierwszy raz od wypadku stanęła na własnych nogach!

Oświadczenie Moniki Kuszyńskiej

W piątek na stronie artystki pojawiło się oficjalne oświadczenie w sprawie ostatnich spekulacji i doniesień, jakoby egzoszkielet miał być skuteczną metodą leczenia, a nie żmudnym etapem rehabilitacji i treningu.

Informujemy, że wszystkie doniesienia, o tym jakoby Monika stanęła na nogi są nieprawdziwe. Egzoszkielet, który niedawno testowaliśmy jest urządzeniem do rehabilitacji, a nie cudowną metodą leczenia. Sformułowanie "Monika stenęła na nogi" daje ludziom złudną nadzieję, a jest dalekie od rzeczywistości, stąd nasz komentarz”, czytamy na Facebooku.

Przy okazji zaznaczono, że jeśli kiedykolwiek pojawi się przełomowa metoda leczenia urazu rdzenia kręgowego, artystka pierwsza powiadomi o tym swoich fanów. Póki co prosimy wszystkie plotki dzielić przez 10!”, informuje menedżment artystki. 

Polecamy też: Monika Kuszyńska wystąpi w „Tańcu z Gwiazdami”?! Zaskakujące doniesienia mediów!

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.