Barron Trump, Melania Trump, viva.pl
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA POLITYKI

Barron Trump padł ofiarą hejterów. Biały Dom stanął w obronie syna prezydenta

Damian Duda 26 stycznia 2017 15:15
Barron Trump, Melania Trump, viva.pl
Fot. Getty Images

Świat polityki nie jest dla 10-latka najlepszym miejscem. Syn prezydenta Donalda Trumpa, Barron, od pewnego czasu jest celem ataków internautów z całego świata. Biały Dom wydał oświadczenie, w którym zaapelował o „szansę dorastania dzieci prezydentów poza polityką’’. W obronie chłopca stanęła również córka byłego prezydenta, Chelsea Clinton.

Ataki internautów

Już w trakcie kampanii prezydenckiej Barron był obiektem żartów i kpin. W sieci zaczęły wówczas krążyć informacje na temat choroby syna Donalda Trumpa. Pisano, że Barron choruje na autyzm. W trakcie inauguracji prezydentury, kilkunastoletni syn nowo wybranego prezydenta został ponownie „dostrzeżony’’ przez media. Dziesięciolatkowi zarzucono, że był znudzony uroczystościami.

Oświadczenie Białego Domu

Waszyngton bardzo szybko zareagował na komentarze, które pojawiają się w sieci. Biały Dom wydał oświadczenie, w którym sprzeciwił się naśmiewaniu z syna Donalda Trumpa.

Długotrwałą tradycją jest to, że dzieci prezydentów mają szansę dorastać poza polityką. Biały Dom oczekuje, że ta tradycja zostanie kontynuowana. Doceniamy Waszą współpracę w tej kwestii’’, czytamy w oświadczeniu.

 

Apel córki byłego prezydenta

Chelsea Clinton, córka Billa i Hillary Clintonów, stanęła w obronie Barrona Trumpa. Nikt inny tak dobrze jak ona nie zrozumie problemów, z jakimi zmaga się syn nowego prezydenta. W momencie, kiedy jej ojciec, Bill Clinton, obejmował urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych, miała zaledwie 13 lat.

Barron Trump, jak każde dziecko, zasługuje na szanse bycia normalnym dzieciakiem. Branie w obronę wszystkich dzieci to także sprzeciwianie się polityce która je krzywdzi", czytamy we wpisie Chelsea. Clinton.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?