Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski
Fot. AGENCJA SE/East News
WSPOMNIENIE

Ich ostatnie wspólne zdjęcie wzrusza do łez. Paweł Królikowski nie rozstawał się z żoną...

Fotografia aktora poruszyła internautów

Redakcja VIVA! 1 marca 2020 19:55
Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski
Fot. AGENCJA SE/East News

Przykra informacja o śmierci Pawła Królikowskiego poruszyła Polskę. Aktor zmarł po wyczerpującej walce z chorobą neurologiczną. Fani serialowego Kusego do samego końca wierzyli w jego powrót do zdrowia. Bliscy i przyjaciele od kilku dni wspominają, jak wartościową był osobą. Kolejnym dowodem na to są ostatnie zdjęcia Pawła Królikowskiego...

Paweł Królikowski ostatnie zdjęcia

Paweł Królikowski zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem od kilku lat. Po raz pierwszy do szpitala trafił w 2015 roku. Wtedy okazało się, że doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu, a aktor przeszedł poważną operację neurochirurgiczną. Niestety, w 2019 roku nastąpił nawrót choroby.

Aktor ujawnił prawdę w pierwszym odcinku 12. sezonu show Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym był jurorem. „Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. Okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać”.

Przed świętami Bożego Narodzenia ponownie trafił do szpitala. Opiekowali się nim najbliżsi, w tym ukochana żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Uważani byli za małżeństwo idealne, a w sierpniu tego roku obchodziliby 32. rocznicę ślubu.

Wiele rzeczy robili razem – nie tylko wychowywali piątkę dzieci i prowadzili przytulny dom, ale też angażowali się w różne zajęcia, związane z mediami. Inicjatywa Artyści dla Skolimowa, której celem jest pomoc mieszkańcom Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, nie była wyjątkiem. Okazało się, że to ostatni wspólny projekt pary.

Oprócz wzruszającego nagrania, które szybko obiegło sieć, pozostały również zdjęcia z planu tego niezwykłego teledysku. Na kilku z nich ujęto Małgorzatę i Pawła Królikowskich. Patrząc na fotografie, trudno nie zauważyć miłości i szacunku, jakim się darzyli. Zasmuceni fani nie mają wątpliwości, że małżeństwo do końca było sobie wyjątkowo bliskie...

Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, ostatnie zdjęcie
Fot. Justyna ROJEK/East News

W projekcie Artyści dla Skolimowa wzięły udział takie gwiazdy, jak Daniel Olbrychski, Małgorzata Kożuchowska, Wiktor Zborowski czy Joanna Kurowska. Wspólnie wystąpili w teledysku do utworu Jest taki dom

Paweł Królikowski od zawsze pomagał potrzebującym. Nie zamierzał z tego rezygnować nawet w obliczu ciężkiej choroby. 

Paweł Królikowski
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.