KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Na ostatnich zdjęciach księżna Diana wyglądała na szczęśliwą. Nic nie zapowiadało tragedii...

Ten dzień na zawsze odmienił rodzinę Windsorów

Gabriela Czernecka 4 października 2020 17:03

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany zarejestrowała kamera windy w hotelu Ritz. Królowa ludzkich serc opuszczała go wraz z ukochanym Dodim Al-Fayedem. Dziś o ich śmierci wciąż krążą teorie spiskowe. Pisano, że za wypadek odpowiadają brytyjskie służby, później obwiniano księcia Filipa, księcia Karola, a nawet samą królową Elżbietę II, ale patrząc na te fotografie trudno nie zauważyć, że nic nie zapowiadało tej tragedii…

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany 

Dodi Al-Fayed i księżna Diana spotkali się w idealnym dla siebie czasie. On za wszelką cenę chciał zrobić coś, co zyskałoby aprobatę ojca. Ona odrzucona przez brytyjską monarchię po niespełnionej miłości szukała pocieszenia i poczucia bezpieczeństwa. Dodi był jednak wtedy zaręczony z modelką Kelly Fisher. Wydawało się, że syn miliardera w końcu zacznie żyć na własny rachunek, ale mężczyzna stanął przed wyborem – albo zyska wolność u boku modelki, albo zgodnie z oczekiwaniami ojca zwiąże się z Dianą. Szybko okazało się, że chęć zyskania aprobaty ojca jest silniejsza - kilka dni później świat obiegły zdjęcia Dodiego i Diany świetnie bawiących się na jachcie w Sant Tropez.

Jak widać, Dodi dokonał decyzji. Podobno w ostatni dzień sierpnia Dodi po raz pierwszy sprzeciwił się ojcu. Gdy przed hotelem „Ritz” zgromadził się tłum fanów i reporterów, wpadł w panikę. Wraz z Dianą mieli uciec tylnym wyjściem, ale to nie było objęte planem. Podobno ochroniarze chcieli wówczas zadzwonić do ojca Dodiego, by przedstawić mu dalszy plan działania, ale kilka dni po wypadku dowódca ochrony Fayeda powiedział, że Dodi już załatwił to z ojcem: „Stwierdził, że nie ma takiej potrzeby, bo pan Mohammed już wyraził zgodę”.

31 sierpnia 1997 roku fani brytyjskiej rodziny królewskiej wstrzymali oddech. Tragiczny wypadek samochodowy, w którym w 1997 roku zginęła księżna Diana wstrząsnął nie tylko Wielką Brytanią i fanami brytyjskiej rodziny królewskiej, ale niemal całym światem. Od samego początku snuto teorie spiskowe na temat tego, co się wydarzyło - obwiniano nawet królową i księcia Karola o to, że posunęli się do tego, by w ten sposób pozbyć się kobiety, która sprawia im tak wiele problemów. 

Ostatnie zdjęcia Diany pokazują jednak, że była w świetnym humorze. Z Dodim zjedli w Hotelu Ritz w Paryżu uroczystą kolację. Zgromadzony przed hotelem tłum fanów sprawił, że para zdecydowała się uciec z należącego do ojca Al-Fayeda hotelu, do ich prywatnego apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye, ale nie da się nie zauważyć, że uśmiech nie schodził im z twarzy. Nic nie zapowiadało tej tragedii... 

20. rocznica śmierci księżnej Diany. Jakie były kulisy jej śmierci i pogrzebu?
Fot. East News

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany
Fot. East News

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany
Fot. ABACA/EAST NEWS

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany
Fot. SplashNews/East News

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.