Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
POŻEGNANIE

„To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą”

Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie o chorobie

REDAKCJA VIVA! 28 lutego 2020 08:24
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Kochający mąż i ojciec, wspaniały aktor i kolega… Zarażał radosnym, niepohamowanym śmiechem… W czwartek, 27 lutego dotarła do nas smutna informacja o śmierci Pawła Królikowskiego. W październiku artysta udzielił ostatniego wywiadu. Dziś te słowa chwytają za serce…

Ostatni wywiad Pawła Królikowskiego

W 2015 roku Paweł Królikowski poważnie zachorował. Miał silne bóle i zawroty głowy, problemy ze wzrokiem i wymioty. Aktor przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. W grudniu 2019 roku problemy neurologiczne powróciły. Paweł Królikowski wrócił do szpitala.

W styczniu żona aktorka, Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z Faktem mówiła: „Paweł jest w dobrej formie. Niestety, zostanie jeszcze w szpitalu, bo wkradła się jakaś infekcja. To się zdarza. Konsultuję wszystko na bieżąco z lekarzem". 

Wszyscy wierzyli w to, że po raz kolejny uda mu się dojść do zdrowia. Niestety, tak się nie stało.

W październiku aktor udzielił jednego z ostatnich wywiadów, w którym opowiadał o chorobie i miłości żony. To ona wspierała go najbardziej w tych trudnych chwilach.

„Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny ”, mówił Faktowi.

Mógł liczyć również na pomoc Telewizji Polsat. Paweł Królikowski zasiadał w jury programu podczas nagrywania 12. edycji show.

„Nie mogę też zapomnieć, że wspiera mnie produkcja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo'' oraz Polsat. To nie są obojętne dla mnie osoby i ja nie jestem im obojętny. Pracujemy razem od pięciu lat, więc staliśmy się jedną wielką rodziną. Kaśka Skrzynecka, Kacper Kuszewski, Małgosia Walewska - oni są wszyscy fantastyczni. Znamy się nie od dziś. Jesteśmy wesołą kompanią, to są naprawdę świetni kumple, rozumiem się z nimi bez słów. W pracy w telewizji nie zawsze spotyka się fajnych ludzi, a ja jestem szczęściarzem. Mam wokół siebie wartościowe osoby, na których zawsze mogę polegać, szczególnie teraz, gdy nie czuję się najlepiej ”, dodał dziennikarzowi.

W rozmowie z Faktem zdecydował się także na szczere wyznanie na temat swojej choroby.

„Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przeżyli i zyskali znowu zdrowie”, opowiadał Paweł Królikowski. 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.