O TYM SIĘ MÓWI

To te osoby najczęściej umierają na koronawirusa w Polsce!

Sanepid ujawnił dane

Sabina Zięba 17 kwietnia 2020 10:01

Mimo upływu czasu, koronawirus nie daje za wygraną i zbiera obfite żniwa. Na ponad 2 miliony zakażonych ludzi na świecie, ponad 7 tysięcy to Polacy. Dotychczas zmarło 314. naszych obywateli. Kogo najczęściej dotyka to nieszczęście? Główny Inspektorat Sanitarny opublikował dane, z których wynika, kto jest najbardziej narażony.

Kto najczęściej choruje na koronawirusa?

Na swoim koncie na Twitterze, Sanepid ujawnił zaskakujące informacje. Okazuje się, że zdecydowanie więcej zakażeń odnotowuje się u kobiet (55,2 %), niż mężczyzn (44,8 %). Jednak mimo tego, że płeć piękna choruje częściej - rzadziej umiera. Dane wykazały, iż w przypadku ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce, 57,9 proc. stanowią zgony mężczyzn, a 42,1 proc. kobiet.

Jak jednak struktura zgonów przedstawia się biorąc pod uwagę podział na wiek? Aż 33% ofiar koronawirusa to chorzy między 70, a 79 rokiem życia. 29,5% z nich to osoby w wieku 80-89, a 19,9% 60-69. GIS podaje: „Średnia wieku osoby zmarłej wynosi 72,9 w Polsce z powodu Covid-19. Mediana wynosi 75. Najmłodsza zmarła osoba miała 32 lata, najstarsza 98”.

koronawirus w Polsce, dane sanepidu
Fot. Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektorat Sanitarny wziął także pod uwagę zachorowania w poszczególnych województwach - najwyższy wskaźnik zakażeń COVID-19 odnotowano w mazowieckim (30,7 %), natomiast najniższy w pomorskim (7,3 %).

Ogólna zapadalność w Polsce na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców wynosi 17,4 %.

koronawirus w Polsce, dane sanepidu
Fot. koronawirus w Polsce, dane sanepidu

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.