Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Neilson Barnard/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Oscary 2022: Will Smith przeprasza Chrisa Rocka za uderzenie go w twarz! Akademia Filmowa potępia zachowanie gwiazdora

Czy aktorowi zostanie odebrany Oscar za niewłaściwe zachowanie?

Damian Brillowski 29 marca 2022 08:56
Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Neilson Barnard/Getty Images

Will Smith oficjalnie przeprosił komika Chrisa Rocka za uderzenie go w twarz podczas ceremonii rozdania Oscarów. Aktor wydał swoje oświadczenie tuż po tym, jak jego niewłaściwe zachowanie potępiła Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, która jednocześnie zapowiedziała formalne zbadanie sprawy i wyciągnięcie konsekwencji wobec gwiazdora. 

Will Smith uderzył w twarz Chrisa Rocka podczas rozdania Oscarów

Tegoroczne wręczenie nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej przejdzie do historii popkultury pod wieloma względami. Jednym z nich bez wątpienia będzie incydent do jakiego doszło pomiędzy Willem Smithem a Chrisem Rockiem. 

Podczas odczytywania wyników dla „najlepszego filmu dokumentalnego” komik Chris Rock pozwolił sobie zażartować z fryzury Jady Pinkett Smith, żony Willa. Żart Chrisa Rocka ewidentnie uraził małżeństwo Smithów, bowiem, aktorka od lat walczy z łysieniem plackowatym. 

W obronie małżonki natychmiast stanął rozwścieczony Will Smith, który niespodziewanie wskoczył na scenę, zbliżył się do prezentera i z impetem wymierzył mu bolesny cios otwartą dłonią w twarz. Następnie odwrócił się i z powrotem zajął miejsce na widowni u boku swojej żony. 

„Wow, Will Smith właśnie mi przypie*dolił”, próbował obrócić w żart zaistniałą sytuację Chris Rock.

„Nie waż się, ku*wa, mówić o mojej żonie”, krzyczał z widowni oburzony Will Smith.

„To największa noc w historii telewizji”, podsumował Chris Rock.

Czytaj także: Oscary 2022: Will Smith bohaterem skandalu. Aktor uderzył Chrisa Rocka

Will Smith, Chris Rock, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Invision/Invision/East News

Will Smith, Chris Rock, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok

Akademia Filmowa potępia zachowanie Willa Smitha

Tego samego wieczoru, Will Smith odebrał Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy za rolę w filmie „King Richard: Zwycięska rodzina”. Podczas przemowy częściowo zreflektował się i przeprosił za swoje impulsywne zachowanie Akademię Filmową oraz pozostałych nominowanych. Jednak na przeprosiny Chrisa Rocka się nie zdecydował. 

Do całego zajścia podczas wręczenia Oscarów odniosła się Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. W wydanym w poniedziałek oświadczeniu oficjalnie potępili zachowanie Willa Smitha, informując, że mogą podjąć działania przeciwko aktorowi w związku z incydentem, który przyćmił rozdanie nagród filmowych. W kuluarach mówi się nawet o odebraniu głównej nagrody - Oscara. 

„Akademia potępia działania pana Smitha podczas wczorajszej ceremonii. Oficjalnie rozpoczęliśmy formalne badanie sprawy i będziemy podejmować kolejne działania i wyciągali konsekwencje zgodnie z naszym regulaminem, standardami postępowania i prawem Kalifornii”, czytamy w oświadczeniu.

Co ciekawe, Departament Policji w Los Angeles poinformował, że Chris Rock postanowił nie zgłaszać sprawy na policję.

Czytaj także: Oscary 2022: Will Smith straci statuetkę przez skandal? „Akademia nie akceptuje przemocy”

Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok
Fot. Neilson Barnard/Getty Images

Will Smith, Oscary 2022, Los Angeles, Kalifornia, 27.03.2022 rok

Will Smith oficjalnie przeprasza Chrisa Rocka 

Po kilkunastu godzinach od incydentu, Will Smith postanowił oficjalnie przeprosić Chrisa Rocka. Na swoim profilu na Instagramie zamieścił przeprosiny, w których napisał, że jego zachowanie na gali wręczenia Oscarów było „niedopuszczalne” i „niewybaczalne”. 

„Chciałbym cię publicznie przeprosić, Chris. Przesadziłem i popełniłem błąd”, rozpoczął swój wpis Will Smith.

„Dowcipy na mój temat są częścią mojej pracy, ale żart o chorobie Jady był dla mnie zbyt trudny do zniesienia i zareagowałem emocjonalnie”, przyznał aktor. 

Jednocześnie dał do zrozumienia, że jest mu wstyd i „nie było to zachowanie mężczyzny, którym stara się być”. „Nie ma miejsca na przemoc w tym świecie pełnym miłości i dobra. Przemoc w każdej postaci jest trująca i niszcząca. Bardzo żałuję, że moje zachowanie splamiło to, co było dla nas wszystkich cudowną podróżą. Cały czas nad sobą pracuję”, podkreślił tegoroczny zwycięzca Oscara.

Jak oceniacie zachowanie Willa Smitha? Czy powinien stracić Oscara?  

Czytaj także: Oscary 2022: Nie tylko Will Smith i Cris Rock. Oto najciekawsze i najmocniejsze momenty tegorocznej gali

Will Smith i Jada Pinkett-Smith, Oskary 2022 - czerwony dywan, 27.03.2022
Fot. Stephen Lovekin/Shutterstock/Rex Features/East News

Will Smith i Jada Pinkett-Smith, Oscary 2022, 27.03.2022 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.