Oscary 2022 skandal z udziałem Willa Smitha, uderzył Chrisa Rocka
Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Oscary 2022: Will Smith bohaterem skandalu. Aktor uderzył Chrisa Rocka

Gwiazdor stanął w obronie żony

Olga Figaszewska 28 marca 2022 07:13
Oscary 2022 skandal z udziałem Willa Smitha, uderzył Chrisa Rocka
Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Za nami 94. gala wręczenia Oscarów 2022. Na ceremonii nie brakowało zaskoczeń i ogromnych emocji. Nie obyło się też bez skandalu z udziałem nagrodzonej gwiazdy. Will Smith wpadł w szał, gdy komik Chris Rock pozwolił sobie na żart na temat wyglądu żony aktora. 

Will Smith uderzył Chrisa Rocka

Will Smith podczas gali został uhonorowany statuetką dla najlepszego aktorka pierwszoplanowego w filmie King Richard: Zwycięska rodzina. Jednak dziś, wszyscy mówią o gwieździe nie w kontekście wygranej, ale  skandalu. Will Smith nie ukrywał złości po tym, jak Chris Rock zażartował z wyglądu żony aktora.

Komik porównał fryzurę Jady Pinkett Smith do bohaterki filmu G.I. Jane. „Jada, kocham cię, nie mogę się doczekać G.I. Jane 2”, mówił. Po jego słowach aktorka była wyraźnie zniesmaczona i przewróciła oczami. Z kolei Will Smith nie potrafił ukryć emocji. Nagle wkroczył na scenę i spoliczkował Rocka. „Nie wycieraj sobie p*** gęby moją żoną!”, krzyczał potem z widowni. Jady Pinkett Smith zmaga się z chorobą autoimmunologiczną, która atakuje mieszki włosowe. Schorzenie objawia się w postaci wypadania włosów w okrągłych skupiskach.

Zobacz też: Oscary 2022: najlepsze kreacje gwiazd na 94. gali rozdania Oscarów

Oscary 2022 skandal z udziałem Willa Smitha, uderzył Chrisa Rocka
Fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Skandal z udziałem Willa Smitha, uderzył Chrisa Rocka

Oscary 2022 skandal z udziałem Willa Smitha, uderzył Chrisa Rocka
Fot. Neilson Barnard/Getty AFP/East News

Na sali zapadła cisza. Chris Rock próbował wybrnąć z sytuacji podkreślając, że to był jedynie żart. „Will Smith właśnie mi przyłożył. To była najwspanialsza noc w historii telewizji”, dodawał.

Widzowie w Stanach Zjednoczonych nie usłyszeli wymiany zdań obu panów, ponieważ nagranie zostało wyciszone. Gdy później Smith wyszedł na scenę, tym razem odebrać Oscara, mówił: „Richard Williams był nieustraszonym obrońcą własnej rodziny. W tym momencie mojego życia jestem przytłoczony tym, czego oczekiwał ode mnie Bóg. Współtworząc ten film mogłem chronić Aunjanue Ellis, która jest jedną z najsilniejszych, ale też najdelikatniejszych osób, jakie było mi dane poznać. Mogłem chronić Saniyyę i Demi, odtwórczynie ról Venus i Sereny... Chcę przekazywać innym miłość". 

Następnie nawiązał do sytuacji, która wydarzyła się wcześniej. ,,Żeby robić to, co robię, czasem trzeba radzić sobie z przemocą, trzeba znosić uwagi innych. W tym biznesie ludzie muszą cię znieważać, a ty musisz udawać, że to w porządku... Denzel powiedział mi kilka minut temu: "Bądź ostrożny, gdy jesteś na szczycie, bo to wtedy atakuje diabeł" (…) To miłość sprawia, że robi się szalone rzeczy. Przepraszam Akademię, przepraszam innych nominowanych. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś mnie tu zaprosicie", przepraszał. 

Czytaj też: Oscary 2022: oto najlepsze kreacje w historii gali!  

Oscary 2022 skandal z udziałem Willa Smitha, uderzył Chrisa Rocka
Fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Will Smith z żoną, Oscary 2022
Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Will Smith z żoną, Oscary 2022

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.