Oscar Pistorius
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Sześć lat temu Oscar Pistorius zastrzelił swoją ukochaną. Jak dziś wygląda jego życie?

Sportowca skazano za zamordowanie ukochanej

Gabriela Czernecka 1 sierpnia 2019 18:45
Oscar Pistorius
Fot. East News

Sześciokrotny mistrz paraolimpijski, Oscar Pistorius odsiaduje wyrok więzienia za brutalne morderstwo partnerki, Reevy Steenkamp. Pod koniec 2017 roku po raz trzeci zmieniono mu wyrok - Pistorius spędzi w więzieniu 13 lat i 5 miesięcy. Na temat sprawy co rusz pojawiają się nowe doniesienia. Teraz magazyn The Times postanowił bliżej przyjrzeć się sylwetce samego sportowca. „Odnalazł nową drogę w życiu”, podaje prasa. Paraolimpijczyk przebywa w więzieniu, gdzie świetnie odnalazł się w roli... nauczyciela. 

Oscar Pistorius - zabójcza miłość

Śmierć Reevy Steenkamp wstrząsnęła w 2013 roku światem sportu. Sześciokrotny mistrz paraolimpijski, Oscar Pistorius, z 13 na 14 lutego 2013 roku dokonał morderstwa swojej partnerki, modelki Reevy Stenkamp. Sąd pierwszej instancji wydał wyrok skazujący na więzienie dla sportowca. Pod koniec 2017 roku po raz trzeci zmieniono mu wyrok  – Pistorius spędzi w więzieniu dokładnie 13 lat i 5 miesięcy. 

„Było już bardzo późno. Pomyślałam, że poszli spać. Odetchnęłam, sama udałam się do łóżka, aby wypocząć. Rano musiałam wstać bardzo wcześnie. Miałem do załatwienia ważną sprawę. Nagle usłyszałam strzał…”, mówi jedna z sąsiadek Oscara Pistoriusa. Tego wieczoru sąsiedzi nie zaznali spokoju. Padł kolejny strzał, i drugi, i trzeci, i czwarty. Potem zapadła cisza. Nikt nie spodziewał się takiej tragedii. Oscar Pistorius i prezenterka telewizyjna i modelka, Reeva Steenkamp spotykali się zaledwie od trzech miesięcy. To miały być ich pierwsze Walentynki.

Sprawa trwała miesiącami, ale w końcu udowodniono, że sportowiec zastrzelił ją z premedytacją, chociaż jego obrońcy przekonywali o nieumyślnym spowodowaniu śmierci. Najwyższy Sąd Apelacyjny w Republice Południowej Afryce  pod koniec 2017 roku zwiększył karę więzienia dla sportowca na 13 lat i 5 miesięcy więzienia. Prokuratorzy stwierdzili, że zasądzona w 2016 roku kara 6 lat pozbawienia wolności była „szokująco niska”, a w RPA największa kara za morderstwo to 15 lat. Sąd postanowił jednak odliczyć Oscarowi Pistoriusowi czas, który już spędził za więziennymi kratami.

Skazany za morderstwo. Oscar Pistorius w więzieniu 

Dziś Oscar Pistorius, jak podaje The Times „odnalazł nową drogę w życiu”. Paraolimpijczyk zdaniem magazynu znakomicie sprawdza się w roli nauczyciela. Jak mówi w rozmowie z The Times ojciec Pistoriusa, były lekkoatleta prowadzi obecnie lekcje z ...nauki chrześcijaństwa dla więźniów: „On zawsze był blisko Boga. Teraz tłumaczy tym mniej zaznajomionym z chrześcijaństwem wartości tej religii i czyta im Biblię”, mówi Henke Pistorius. 

Jego zdaniem Oscar świetnie radzi sobie w nowej roli: „On sam czuje, że pomaga innym i może zmienić ich życie, daje im nadzieję i cel w życiu. To dla niego bardzo istotne”, dodaje. Przypomnijmy, że urodzony w RPA Pistorius będzie mógł się ubiegać o wcześniejsze wyjście na wolność w 2023 roku.

Oscar Pistorius, morderstwo w Walentynki
Fot. East News

 Oscar Pistorius, FACEBOOK

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…