Dawid Ogrodnik
Fot. Tomek Tyndyk
O TYM JEST GŁOŚNO

Dawid Ogrodnik: „Byłem świadkiem, jak księża wyjeżdżali na seksualne orgie do Niemiec”

Sam aktor też dostał od duchownego niemoralną propozycję...

Rafał Kowalski 18 października 2019 12:27
Dawid Ogrodnik
Fot. Tomek Tyndyk

Temat wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez osoby duchowne nie cichnie. Wszystko za sprawą między innymi trudnych wspomnień, którymi z coraz większą odwagą dzielą się kolejne dorosłe już osoby. Wśród nich są także artyści. Jednym z nich jest Dawid Ogrodnik, Aktor wyjawił, że był zachęcamy przez księdza do stosunku seksualnego.

Dawid Ogrodnik o molestowaniu wśród księży i orgiach za granicą

W ostatnim wywiadzie Dawid Ogrodnik wyjawił, że jako nastolatek spotkał się z niemoralną propozycją ze strony jednego z duchownych. „Ten ksiądz wykonał gest, który miał sprawdzić moje potencjalne zainteresowanie seksem. Miałem wtedy 17 lat i dałem mu jasno do zrozumienia, że nie. To się więcej nie powtórzyło”, powiedział aktor w rozmowie z Urodą Życia. „Gdybym czuł się ofiarą, nie miałbym skrupułów, żeby podać jego imię i nazwisko”, dodał. Niestety osobom, które dopuszczały się i lub chciały dopuścić się molestowania, wszystko się upiekało. „Duchowni zostają często przenoszeni po cichu w inne miejsce. Ksiądz, który sprawdzał, czy jestem chętny, też. I tak jest do dziś. Daleko nam do Hiszpanii, Irlandii czy Stanów Zjednoczonych, gdzie przypadki pedofilii się tropi, a Kościół w tym pomaga i oczyszcza się”, czytamy w magazynie.

33-latek opowiedział też bez ogródek o tym, że według jego wiedzy, księża w pewnej części nie przestrzegają celibatu. „Byłem świadkiem sytuacji, kiedy księża pod pretekstem urlopu wyjeżdżali na seksualne orgie do Niemiec”, wyznał Dawid Ogrodnik i dodał, że nie wszyscy, którzy odprawiają msze są złymi ludźmi. „Mieszkałem wtedy z kapitalnym księdzem. Dzięki niemu zdałem maturę, opiekował się mną i nigdy żadna krzywda mnie od niego nie spotkała”, powiedział aktor w Urodzie Życia.

Artysta uważa także, że jest pewna zasada, która sprawdza się wśród duchownych. „Odsetek osób homoseksualnych w Kościele jest bardzo wysoki, co samo w sobie nie jest niczym złym, ale poziom zakłamania i obłudy, który temu towarzyszy, jest już problemem. Im bardziej ksiądz jest homofobiczny, tym większe prawdopodobieństwo, że jest homoseksualny”, zauważył aktor w magazynie Uroda Życia.

Niedługo 33-latek będzie miał możliwość wewnętrznego rozliczenia się z Kościołem. Dawid Ogrodnik zagra bowiem w filmie księdza Jana Kaczkowskiego. Jak sobie poradzi? Premiera najwcześniej w przyszłym roku. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Ogrodnik (@dawidogrodnikofficial)

Dawid Ogrodnik, premiera „Ciemno, prawie noc”
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.