Momenty z życia księcia George'a i księżniczki Charlotte
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Para książęca daje zły przykład!” Kto sądzi, że Kate i William nie powinni mieć więcej dzieci?

Weronika Kostyra 1 listopada 2017 09:00
Momenty z życia księcia George'a i księżniczki Charlotte
Fot. East News

Trzecie dziecko brytyjskiej pary książęcej przyjdzie na świat w kwietniu 2018 roku, lecz nie wiadomo jeszcze, czy mali George i Charlotte będą mieli brata czy siostrę. Nie wszyscy w Wielkiej Brytanii podzielają jednak radość z kolejnego następcy tronu.

Troje dzieci to za dużo?

Na temat trzeciej ciąży księżnej Kate wypowiedziała się organizacja „Having Kids”. Jej przedstawicielka napisała do pary książęcej list otwarty, w którym wyraziła opinię, że Kate i William powinni stanowić przykład dla Brytyjczyków i poprzestać na dwójce dzieci. Instytucja zajmuje się promowaniem niewielkich rodzin, co tłumaczy przeludnieniem Ziemi i niepokojem o środowisko naturalne i przyszłość planety.

„Rodzice powinni zrezygnować z posiadania kolejnych dzieci, by zachować naturalne zasoby. Powinniśmy zadbać o to, żeby żyć w zdrowym, bezpiecznym i bardziej zielonym otoczeniu. Decydując się na małą rodzinę, mamy szansę rozwiązać największe problemy ludzkości, czyli problemy ochrony praw dziecka, nierówności społeczne czy degradację środowiska”, tłumaczy Anne Green, dyrektorka organizacji.

Głosy są jednak podzielone. Większość komentujących jest zdania, że taka decyzja należy wyłącznie do rodziców i nikt nie powinien wywierać nacisków w tej sprawie.

Zobacz także: „Wygląda jak anorektyczka, a nie kobieta w ciąży’’. Księżna Kate ma poważne problemy zdrowotne?!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.