Anna Przybylska, VIVA! sierpień 2012
Fot. Iza Grzybowska/VOYK
o tym się mówi

Oliwia Bieniuk pokazała wyjątkowy kadr przy okazji Dnia Mamy. Tak uczciła pamięć Anny Przybylskiej

„Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął...”

Marcjanna Maryszewska 26 maja 2023 11:38
Anna Przybylska, VIVA! sierpień 2012
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Dzień Mamy to wyjątkowy czas, przy okazji którego wiele gwiazd chętnie uchyla przed fanami kulisy swojego życia. Dla niektórych to z kolei moment wspomnień tych, których nie ma już wśród nas... Oliwia Bieniuk pokazała właśnie zdjęcie sprzed lat, do którego zapozowała razem z mamą. Ten piękny kadr zachwycił fanów. Nie mniej poruszający jest fragment wiersza, jaki zamieściła córka aktorki...

Oliwia Bieniuk wspomina zmarłą mamę. Pokazała archiwalne zdjęcie

Miała zaledwie dwanaście lat, gdy jej ukochana mama zmarła na nowotwór po wielomiesięcznej walce z nowotworem trzustki. Rodzina Ani Przybylskiej regularnie upamiętnia uwielbianą aktorkę. Kilka miesięcy temu do kin trafił film dokumentalny pt. "Ania", z kolei w Gdyni na ścianie budynku IX Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Orłowskiej 57 widnieje wspaniały mural, przedstawiający zmarłą gwiazdę i jej pociechy. 

SPRAWDŹ: Kochają, wspierają, motywują, czyli gwiazdy i ich mamy w sesji dla magazynu VIVA!

Jedyna córka aktorki od czasu do czasu upamiętnia mamę w mediach społecznościowych. Teraz miała ku temu wyjątkową okazję. 26 maja w Polsce obchodzimy Dzień Mamy. Na Instagramie Oliwii Bieniuk pojawiło się niewidziane dotąd zdjęcie, opatrzone wierszem autorstwa Wisławy Szymborskiej.

"Coś się tu zaczyna / o zwykłej porze / Coś tu się nie odbywa jak powinno
Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma"

Od siebie zaś dodała tylko jedno, lecz wybrzmiewające słowo. Słowo pełne bólu, miłości i nostalgii... "Tęsknię" — zakończyła poruszona Oliwia.  

Anna Przybylska, Viva! 17/2012

Anna Przybylska, Viva! 17/2012
Fot. IZA GRZYBOWSKA

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?