Olivier Dassault nie żyje
Fot. Berzane Nasser/ABACA/Abaca/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Olivier Dassault nie żyje. Francuski polityk i miliarder zginął w katastrofie śmigłowca 

Miał 69 lat.

Gabriela Czernecka 7 marca 2021 20:55
Olivier Dassault nie żyje
Fot. Berzane Nasser/ABACA/Abaca/East News

Nie żyje Olivier Dassault. Francuski miliarder i członek parlamentu zginął w katastrofie helikoptera. Informację przekazała Agence France Press. Olivier Dassault miał 69 lat.

Olivier Dassault nie żyje. Miał 69 lat

Jak podaje francuska agencja prasowa, do katastrofy helikoptera doszło w niedzielę popołudniu nieopodal miejscowości Deauville. Francuski polityk i miliarder miał 69 lat. Oprócz Oliviera Dassaulta, zginął także pilot maszyny. Oprócz mężczyzn na pokładzie nie było więcej osób. Jak na razie przyczyny katastrofy nie są znane. Agencja Reuters przypomina, kim był Olivier Dassault. 69-latek był najstarszym synem francuskiego przemysłowca Serge'a Dassaulta, którego grupa jest właścicielem gazety Le Figaro

W lipcu 2019 r. majątek Oliviera Dassaulta szacowano na około 6 mld dolarów. Prywatnie milioner był dwukrotnie żonaty. Najpierw z Carole Tranchant, a od 2003 roku był mężęm Natachy Nikolajevic. Miał trójkę dziecI: Helenę, urodzoną w 1990 roku, Remiego, który przyszedł na świat w 1995 roku oraz Thomasa, który urodził się w 2011 roku. Pasjonował się fotografią, był kompozytorem -  w latach 70.  napisał muzykę do kilku filmów.

„Olivier Dassault kochał Francję. Kapitan przemysłu, deputowany, lokalny przedstawiciel, oficer rezerwy w siłach powietrznych; podczas swojego życia nie przestał służyć naszemu krajowi (...) Jego brutalna śmierć jest wielką stratą”, pożegnał polityka na swoim Twitterze prezydent Francji, Emmanuel Macron. Olivier Dassault miał 69 lat.  

Olivier Dassault majątek
Fot. Orban Thierry/ABACA/Abaca/East News

TAGI #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?