Olivia Williams i Radosław Sikorski, jamnik
O tym jest głośno

Olivia Williams: zagrała Camillę w The Crown, przed laty była wielką miłością Radosława Sikorskiego

Dlaczego aktorka i polityk się rozstali?

Marta Nawacka 10 listopada 2022 18:42
Olivia Williams i Radosław Sikorski, jamnik

W 5. sezonie serialu „The Crown” Olivia Williams wcieliła się w rolę dzisiejszej żony króla Karola III, Camilli Parker-Bowles. Okazuje się, że brytyjska aktorka była w młodości szaleńczo zakochana... w polskim polityku, Radosławie Sikorskim. „ Radek był moją pierwszą, wielką miłością. Zdecydowanie”, mówiła przed laty serialowa królowa małżonka. Dlaczego ich związek nie przetrwał?

Olivia Williams była zakochana w Radosławie Sikorskim

Olivia Williams zadebiutowała w filmie Kevina Costnera „Wysłannik przyszłości”, a swoją karierę zaczynała w teatrze. Teraz ponownie zrobiło się o niej głośno za sprawą 5. sezonu serialu Netflixa „The Crown”. Brytyjska aktorka wciela się w produkcji w rolę wieloletniej kochanki i późniejszej żony dzisiejszego króla Karola III, Camilli Parker-Bowles. Mało kto jednak wie, że wcielająca się w królową małżonkę kobieta przed laty była... wielką miłością polskiego polityka, Radosława Sikorskiego. „Radek był moją pierwszą, wielką miłością. Zdecydowanie. Wtedy myślałam: Nie chcę niczego więcej, tylko być z tobą wszędzie, gdziekolwiek byś nie pożeglował, gdzie byś się nie udał", mówiła o dawnej miłości.

Zakochani poznali się w latach 80. podczas jednego z przyjęć w Oksfordzie, gdzie Radosław studiował filozofię, politologię i ekonomię. Olivia Williams miała wówczas zaledwie 17 lat, jednak polityk zrobił na niej ogromne wrażenie. O tym, jak wyglądało ich uczucie opowiedziała w VIVIE! w 2013 roku, kiedy pojawiła się na 50. urodzinach byłego ukochanego. „Byłam naprawdę młoda, (...) jeszcze w szkole. Radek był moją pierwszą, wielką miłością. Zdecydowanie. Wtedy myślałam: »Nie chcę niczego więcej, tylko być z tobą wszędzie, gdziekolwiek byś nie pożeglował, gdzie byś się nie udał«", mówiła w wywiadzie dla VIVY! i dodała: „Do tamtego momentu nigdy nie spotkałam mężczyzny, który witając się z kobietą, strzelał obcasami i szarmancko skłonił głowę”.

Olivia Williams i Radosław Sikorski byli w sobie szaleńczo zakochani, a nawet planowali wspólną przyszłość. Zakochani byli razem cztery lata, a w tym czasie serialowa Camilla Parker-Bowles rozpoczęła studia aktorskie. Niestety szczęście pary wkrótce się skończyło. Ukochany aktorki postanowił wrócić do Polski i zająć się polityką. „Bo nadeszło to niezwykłe lato 1989 roku. Miałam 21 lat, dopiero co zaczynałam intensywne zajęcia w szkole aktorskiej. Radka port był tutaj. Musiał wrócić do Polski. Pamiętam Radka, jak siedział, trzymając moje buty do stepowania. On chciał zbawiać Polskę, a ja uczyłam się tańczyć. Ja wybrałam buty do stepowania, on - białego rumaka. Każde z nas poszło swoją drogą”, opowiadała Olivia Williams.

Czytaj też: W 5. sezonie „The Crown” wciela się w królową ludzkich serc. Kim jest Elizabeth Debicki?

Olivia Williams, 19.05.2013
Fot. Michael Buckner/Getty Images for Variety

Olivia Williams, 19.05.2013

Olivia Williams, 19.05.2013
Fot. Michael Buckner/Getty Images for Variety

Olivia Williams, 19.05.2013

Olivia Williams i Radosław Sikorski – życie po rozstaniu

Mimo że ich wspólne życie jako pary dobiegło końca, to Olivia Williams i Radosław Sikorski w dalszym ciągu pozostali w przyjacielskich relacjach. Aktorka przez pewien czas była zaręczona z Jonathanem Cake'em, jednak tydzień przed ślubem odwołali uroczystość. W końcu udało jej się znaleźć szczęście u boku dzisiejszego męża, dramaturga Rhashana Stone'a. Małżonkowie mają razem dwie córki: Esme Ruby oraz Roxanę May. Radosław Sikorski ożenił się zaś z Anne Applebaum, dziennikarką, która otrzymała nagrodę Pulitzera.

„Jest powód, dla którego wyszłam za mąż dość późno — z powodu poszukiwania ojca [w mężczyźnie]. Długie i szczęśliwe małżeństwo moich rodziców było wspaniałym ideałem, któremu trzeba było sprostać, ale trudnym. Rhashan i ja mamy szczęście. Od początku uzgodniliśmy, że zawsze będziemy pracować nad rzeczami, które są trudne. Naszym zamiarem było i jest pozostanie w związku małżeńskim, aby w razie problemów nie obawiać się dezercji. (...) Zadziwiające jest to, że mój mąż nie miał takiego założenia, częściowo dlatego, że jego matka zmarła, gdy miał 11 lat. Więc jego przyjęcie takiej postawy wobec małżeństwa jest oparte na wyborze, co pokazuje ogromną siłę charakteru — to właśnie czyni go podobnym do mojego ojca”, mówiła o mężu w The Guardians Olivia Williams.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Księżna Diana była samolubną manipulantką? Elizabeth Debicki o swojej postaci

Radosław Sikorski, 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, 27.10.2018
Fot. Damian KLAMKA/East News

Radosław Sikorski, 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, 27.10.2018

Radosław Sikorski, Polscy posłowie IX kadencji do Parlamentu Europejskiego
Fot. Isopix/East News

Radosław Sikorski, Polscy posłowie IX kadencji do Parlamentu Europejskiego

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.