Olivia Newton-John
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Kiedy dostajesz diagnozę, musisz liczyć się z tym, że twój czas jest ograniczony”

Olivia Newton-John ma nawrót raka

Olga Figaszewska 8 sierpnia 2019 17:51
Olivia Newton-John
Fot. East News

Wydawało się, że z tej walki wyjdzie zwycięsko. Ale nie wszystko poszło po jej myśli.  Olivia Newton-John znów zmaga się z chorobą. Gwiazda musicalu Grease poinformowała fanów o swojej trudnej sytuacji.

Walka o zdrowie

U Olivia Newton-John na początku lat 90-tych wykryto nowotwór piersi. Mimo przebytych operacji i leczenia „wróg” powracał. Aktorka nigdy nie miała jednak momentów załamania. Wręcz przeciwnie postanowiła zaangażować się w akcje profilaktyczne. Założyła w Melbourne centrum terapeutyczne i badawcze swojego imienia (Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Centre).

Pod koniec ubiegłego roku poinformowała swoich fanów na antenie programu Sunday Night, że po raz trzeci rozpoczyna swoją walkę z rakiem.

„Jestem jedną z milionów w tej walce. Nie powinnam mówić: walka... W tej podróży wiele osób traktuje to jako walkę i każdy ma prawo widzieć to po swojemu. Ja postrzegam to jako część mojej misji”, zaznaczyła.
Tym razem wykryto u niej raka pierwsi w czwartym stadium z przerzutami do kręgosłupa.

Początkowo poddała się radioterapii, ale korzysta również z dobrodziejstw medycyny niekonwencjonalnej. Gwiazda Grease ma nadzieję, że medyczna marihuana będzie dostępna dla wszystkich pacjentów i pomoże uśmierzyć ich ból.

„Nie lubię przyjmować lekarstw na receptę. Jestem naprawdę szczęśliwa, że żyję w miejscu, gdzie jest to dozwolone”, mówiła w jednym z ostatnich wywiadów.

Olivia Newton-John może liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. „Jeśli ktoś mówi, że zostało Ci tylko sześć miesięcy życia, to jest bardzo prawdopodobne, że tak się stanie... Kiedy dostajesz diagnozę, musisz liczyć się z tym, że twój czas jest ograniczony. Możesz przedłużyć życie nie tylko o miesiące, ale i o lata”, dodaje w rozmowie z 60 Minutes Australia.

OLIVIA NEWTON-JOHN, JOHN TRAVOLTAOLIVIA NEWTON-JOHN, JOHN TRAVOLTA
Fot. East News

Olivia Newton-John
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?