Olivia Newton-John
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Kiedy dostajesz diagnozę, musisz liczyć się z tym, że twój czas jest ograniczony”

Olivia Newton-John ma nawrót raka

Olga Figaszewska 8 sierpnia 2019 17:51
Olivia Newton-John
Fot. East News

Wydawało się, że z tej walki wyjdzie zwycięsko. Ale nie wszystko poszło po jej myśli.  Olivia Newton-John znów zmaga się z chorobą. Gwiazda musicalu Grease poinformowała fanów o swojej trudnej sytuacji.

Walka o zdrowie

U Olivia Newton-John na początku lat 90-tych wykryto nowotwór piersi. Mimo przebytych operacji i leczenia „wróg” powracał. Aktorka nigdy nie miała jednak momentów załamania. Wręcz przeciwnie postanowiła zaangażować się w akcje profilaktyczne. Założyła w Melbourne centrum terapeutyczne i badawcze swojego imienia (Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Centre).

Pod koniec ubiegłego roku poinformowała swoich fanów na antenie programu Sunday Night, że po raz trzeci rozpoczyna swoją walkę z rakiem.

„Jestem jedną z milionów w tej walce. Nie powinnam mówić: walka... W tej podróży wiele osób traktuje to jako walkę i każdy ma prawo widzieć to po swojemu. Ja postrzegam to jako część mojej misji”, zaznaczyła.
Tym razem wykryto u niej raka pierwsi w czwartym stadium z przerzutami do kręgosłupa.

Początkowo poddała się radioterapii, ale korzysta również z dobrodziejstw medycyny niekonwencjonalnej. Gwiazda Grease ma nadzieję, że medyczna marihuana będzie dostępna dla wszystkich pacjentów i pomoże uśmierzyć ich ból.

„Nie lubię przyjmować lekarstw na receptę. Jestem naprawdę szczęśliwa, że żyję w miejscu, gdzie jest to dozwolone”, mówiła w jednym z ostatnich wywiadów.

Olivia Newton-John może liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. „Jeśli ktoś mówi, że zostało Ci tylko sześć miesięcy życia, to jest bardzo prawdopodobne, że tak się stanie... Kiedy dostajesz diagnozę, musisz liczyć się z tym, że twój czas jest ograniczony. Możesz przedłużyć życie nie tylko o miesiące, ale i o lata”, dodaje w rozmowie z 60 Minutes Australia.

OLIVIA NEWTON-JOHN, JOHN TRAVOLTAOLIVIA NEWTON-JOHN, JOHN TRAVOLTA
Fot. East News

Olivia Newton-John
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.