Olivia Newton-John
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Olivia Newton-John znów walczy z rakiem! Ma przerzuty do kręgosłupa...

„Wierzę, że wygram, taki jest mój cel”

Olga Figaszewska 11 września 2018 15:55
Olivia Newton-John
Fot. Getty Images

Koszmar sprzed lat powrócił. Olivia Newton-John znów walczy z ciężką chorobą. U gwiazdy musicalu Grease po raz trzeci zdiagnozowano raka…

Olivia Newton-John ma nawrót raka

Nawrót raka był dla niej zaskoczeniem. Ale Olivia Newton-John nie poddaje się i myśli pozytywnie! Dotychczas nie informowała mediów i fanów o swoich problemach zdrowotnych. Tym razem aktorka postanowiła opowiedzieć o swojej sytuacji w trakcie gościnnego występu w australijskiej telewizji. Na antenie programu Sunday Night zwierzyła się, że po raz trzeci rozpoczyna swoją walkę z rakiem...

„Jestem jedną z milionów w tej walce. Nie powinnam mówić: walka... W tej podróży wiele osób traktuje to jako walkę i każdy ma prawo widzieć to po swojemu. Ja postrzegam to jako część mojej misji”, mówiła.

Gwiazda pierwszy raz zachorowała w 1992 roku. Wówczas udało jej się pokonać nowotwór. Po raz kolejny „intruza” wykryto w 2013 roku. Trzecią walkę rozpoczęła rok temu. Lekarze wydali kolejny wyrok - rak piersi w czwartym stadium z przerzutami do kręgosłupa. Olivia Newton-John zrezygnowała z zobowiązań zawodowych, poddała się radioterapii.

Na szczęście zawsze może liczyć na wsparcie męża i przyjaciół. Zapytana przez dziennikarza Sunday Night  o to, czy boi się raka opowiedziała: „Nie, nie boję się, nie myślę o tym. To znaczy, skłamałabym, gdybym powiedziała, że w ogóle o tym nie myślę, bo tak nie jest, jestem tylko człowiekiem. Mój mąż jest zawsze przy mnie i wierzę, że wygram, taki jest mój cel”.

Gwiazda nie daje za wygraną. Olivia Newton-John zdaje sobie sprawę, że przy walce z nowotworem dużą rolę odgrywa zdrowa dieta, której na co dzień pilnie przestrzega. Poza medycyną  tradycyjną próbuje również naturalnych środków. By uśmierzyć towarzyszący chorobie ból, korzysta z dobrodziejstw medycyny niekonwencjonalnej, w tym marihuany. Aktorka ma to szczęście, że mieszka w stanie Kalifornia, gdzie hodowla rośliny do celów medycznych jest w pełni legalna.

„Moim marzeniem jest, żeby w Australii już wkrótce (marihuana medyczna) była dostępna dla wszystkich pacjentów onkologicznych, ludzi chorujących na raka, który powoduje ból”, podkreśliła w wywiadzie telewizyjnym.

Od 26 lat Olivia Newton-John włącza się w kampanie na rzecz chorych na raka. Założyła w Melbourne centrum terapeutyczne i badawcze swojego imienia (Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Centre).

Olivia Newton-John
Fot. Getty Images

Olivia Newton-John i John Travolta w Grease

OLIVIA NEWTON-JOHN, JOHN TRAVOLTA
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.