Olga Tokarczuk
Fot. Łukasz Giza/Agencja Gazeta
O TYM SIĘ MÓWI

Olga Tokarczuk zmienia branżę? Noblistka otwiera... kawiarnię!

To będzie wyjątkowe miejsce!

Gabriela Czernecka 14 lipca 2020 16:09
Olga Tokarczuk
Fot. Łukasz Giza/Agencja Gazeta

Olga Tokarczuk otwiera własny biznes! Polska noblistka w dziedziny literatury postanowiła otworzyć własną kawiarnię. Szczegóły ujawnia portal klodzko24.pl.

Olga Tokarczuk otwiera kawiarnię

Olga Tokarczuk otwiera kawiarnię! Jak informuje serwis klodzko24.pl, noblistka kupiła lokal w miejscowości Nowa Ruda na Dolnym Śląsku. Pisarka zainwestowała w to miejsce, ponieważ znajduje się w turystycznej części miasta. Dlaczego właśnie tam?

Olga Tokarczuk od 2015 roku w okolicy organizuje Festiwal Góry Literatury. To wydarzenie, na które pisarka zaprasza literatów, dziennikarzy, filmowców i tłumaczy do pięknych Wzgórz Włodzickich, w których mieszka. Z roku na rok festiwal rozrasta się i wzbogaca o nowe wydarzenia dedykowane dzieciom, filmowcom oraz miłośnikom lokalnej historii. Wśród gości na wydarzeniu pojawiali się m.in. Jerzy Bralczyk, Karolina Korwin Piotrowska, Mariusz Szczygieł czy Dorota Masłowska. Festiwal można wesprzeć pod linkiem tutaj.

Co ciekawe, Olga Tokarczuk ma także dom w Krajanowie, nieopodal Nowej Rudy. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nastąpi otwarcie kawiarni Tokarczuk. Burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński zapytany o nowe miejsce, mówi wprost: „Bardzo podoba mi się ten pomysł, ta inicjatywa. Wiem o tym od jakiegoś czasu”. Wygląda na to, że w Polsce pojawi się nowe miejsce do wypoczynku. Myślicie, że będzie cieszyć się popularnością?  

Olga Tokarczuk
Fot. FORUM

olga tokarczuk
Fot. próba

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.