Olga Tokarczuk
Fot. Łukasz Giza/Agencja Gazeta
O TYM SIĘ MÓWI

Olga Tokarczuk zmienia branżę? Noblistka otwiera... kawiarnię!

To będzie wyjątkowe miejsce!

Gabriela Czernecka 14 lipca 2020 16:09
Olga Tokarczuk
Fot. Łukasz Giza/Agencja Gazeta

Olga Tokarczuk otwiera własny biznes! Polska noblistka w dziedziny literatury postanowiła otworzyć własną kawiarnię. Szczegóły ujawnia portal klodzko24.pl.

Olga Tokarczuk otwiera kawiarnię

Olga Tokarczuk otwiera kawiarnię! Jak informuje serwis klodzko24.pl, noblistka kupiła lokal w miejscowości Nowa Ruda na Dolnym Śląsku. Pisarka zainwestowała w to miejsce, ponieważ znajduje się w turystycznej części miasta. Dlaczego właśnie tam?

Olga Tokarczuk od 2015 roku w okolicy organizuje Festiwal Góry Literatury. To wydarzenie, na które pisarka zaprasza literatów, dziennikarzy, filmowców i tłumaczy do pięknych Wzgórz Włodzickich, w których mieszka. Z roku na rok festiwal rozrasta się i wzbogaca o nowe wydarzenia dedykowane dzieciom, filmowcom oraz miłośnikom lokalnej historii. Wśród gości na wydarzeniu pojawiali się m.in. Jerzy Bralczyk, Karolina Korwin Piotrowska, Mariusz Szczygieł czy Dorota Masłowska. Festiwal można wesprzeć pod linkiem tutaj.

Co ciekawe, Olga Tokarczuk ma także dom w Krajanowie, nieopodal Nowej Rudy. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nastąpi otwarcie kawiarni Tokarczuk. Burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński zapytany o nowe miejsce, mówi wprost: „Bardzo podoba mi się ten pomysł, ta inicjatywa. Wiem o tym od jakiegoś czasu”. Wygląda na to, że w Polsce pojawi się nowe miejsce do wypoczynku. Myślicie, że będzie cieszyć się popularnością?  

Olga Tokarczuk
Fot. FORUM

olga tokarczuk
Fot. próba

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.