KRÓLEWSKI ŚLUB

Dlaczego Meghan Markle poszła do ołtarza samotnie?

Książę Karol dołączył do niej dopiero w prezbiterium

Konrad Szczęsny 20 maja 2018 18:53

Ten ślub już przeszedł do historii brytyjskiej monarchii. Wszystko za sprawą Meghan Markle: rozwiedzionej aktorki, która podbiła serce księcia Harry'ego. W trakcie uroczystości w Windsorze zaśpiewał chór gospel, pastor z Chicago wygłosił kazanie, które rozbawiło nawet członków rodziny królewskiej, zaś suknia panny młodej była prosta i dosyć skromna, biorąc pod uwagę poprzednie wydarzenia tego kalibru w Wielkiej Brytanii. Wszyscy zastanawiają się również, dlaczego Meghan Markle poszła do ołtarza samotnie, zaś książę Karol, ojciec pana młodego, dołączył do niej dopiero w prezbiterium?

Dlaczego Meghan Markle poszła do ołtarza samotnie?

Oczywiście pierwszym powodem było to, że tuż przed ślubem ojciec aktorki, Thomas, miał zawał i trafił do szpitala w Meksyku, w którym przeszedł operację. Media zaczęły wówczas spekulować, że pannę młodą do ołtarza poprowadzi jej mama, Doria Ragland. Tak się jednak nie stało i zgromadzeni w katedrze w Windsorze oraz przed telewizorami podziwiali Meghan Markle, idącą do ołtarza... samotnie. Dopiero w prezbiterium dołączył do niej ojciec pana młodego, książę Karol. Dlaczego gwiazda zdecydowała się na ten krok?

Media za oceanem i w Wielkiej Brytanii podkreślają, że kierowały nią pobudki feministyczne i chciała w ten sposób zaznaczyć swoją pozycję jako kobiety niezależnej, której obce jest traktowanie etykiety jako wyroczni i łamiącej konwenanse. To o tyle istotne, że zapisała się w ten sposób w historii angielskiej monarchii i pokazała milionom kobiet na całym świecie, że nie muszą za wszelką cenę starać się sprostać wymaganiom społeczeństwa i otoczenia. Robiąc to, sprzeciwiła się również tradycji związanej z kulturą patriarchalną, w której mocno osadzona jest brytyjska monarchia.

Co o ślubie powiedział ojciec świeżo upieczonej małżonki księcia Harry'ego, Thomas Markle?

73-letni ojciec Meghan Markle ślub córki z księciem Harrym oglądał przed telewizorem. Choć według wcześniejszych zapowiedzi lekarze zalecili mu unikanie silnych emocji, zdecydował się na ten krok. Co więcej, skomentował uroczystość na łamach serwisu TMZ!

„Moja dziecinka wygląda pięknie i widać, że jest szczęśliwa. Żałuję, że mnie tam nie ma. To było dla mnie emocjonujące i bardzo radosne doświadczenie. Życzę im wiele miłości i szczęścia”, zaznaczył.

Jednocześnie zapewnił żarliwie, że do swojej córki żywi bardzo ciepłe uczucia. Jego brat, Michael, poszedł o krok dalej i zadeklarował, że Meghan była oczkiem w głowie Thomasa od momentu narodzin!

„Mój brat zawsze był jej oddany. Może dlatego, że była najmłodsza”, wyznał dziennikarzom.

Thomas Markle o braku obecności na ślubie córki

Przedstawiciele mediów zapytali również, co ojciec Meghan Markle sądzi o tym, że książę Karol poprowadził jego córkę do ołtarza. Thomas Markle zapewnił, że jest tym faktem zaszczycony i pozostaje wdzięczny synowi Elżbiety II, która wyszedł z tak szlachetną inicjatywą. Co ciekawe, dziennikarze ujawnili, że ojciec aktorki nie poznał do tej pory ukochanego córki, jednak rozmawiał z nim przez telefon!  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.