Książę Karol dołączył do niej dopiero w prezbiterium

Konrad Szczęsny 20 maja 2018 18:53

Ten ślub już przeszedł do historii brytyjskiej monarchii. Wszystko za sprawą Meghan Markle: rozwiedzionej aktorki, która podbiła serce księcia Harry'ego. W trakcie uroczystości w Windsorze zaśpiewał chór gospel, pastor z Chicago wygłosił kazanie, które rozbawiło nawet członków rodziny królewskiej, zaś suknia panny młodej była prosta i dosyć skromna, biorąc pod uwagę poprzednie wydarzenia tego kalibru w Wielkiej Brytanii. Wszyscy zastanawiają się również, dlaczego Meghan Markle poszła do ołtarza samotnie, zaś książę Karol, ojciec pana młodego, dołączył do niej dopiero w prezbiterium?

Dlaczego Meghan Markle poszła do ołtarza samotnie?

Oczywiście pierwszym powodem było to, że tuż przed ślubem ojciec aktorki, Thomas, miał zawał i trafił do szpitala w Meksyku, w którym przeszedł operację. Media zaczęły wówczas spekulować, że pannę młodą do ołtarza poprowadzi jej mama, Doria Ragland. Tak się jednak nie stało i zgromadzeni w katedrze w Windsorze oraz przed telewizorami podziwiali Meghan Markle, idącą do ołtarza... samotnie. Dopiero w prezbiterium dołączył do niej ojciec pana młodego, książę Karol. Dlaczego gwiazda zdecydowała się na ten krok?

Media za oceanem i w Wielkiej Brytanii podkreślają, że kierowały nią pobudki feministyczne i chciała w ten sposób zaznaczyć swoją pozycję jako kobiety niezależnej, której obce jest traktowanie etykiety jako wyroczni i łamiącej konwenanse. To o tyle istotne, że zapisała się w ten sposób w historii angielskiej monarchii i pokazała milionom kobiet na całym świecie, że nie muszą za wszelką cenę starać się sprostać wymaganiom społeczeństwa i otoczenia. Robiąc to, sprzeciwiła się również tradycji związanej z kulturą patriarchalną, w której mocno osadzona jest brytyjska monarchia.

Co o ślubie powiedział ojciec świeżo upieczonej małżonki księcia Harry'ego, Thomas Markle?

73-letni ojciec Meghan Markle ślub córki z księciem Harrym oglądał przed telewizorem. Choć według wcześniejszych zapowiedzi lekarze zalecili mu unikanie silnych emocji, zdecydował się na ten krok. Co więcej, skomentował uroczystość na łamach serwisu TMZ!

„Moja dziecinka wygląda pięknie i widać, że jest szczęśliwa. Żałuję, że mnie tam nie ma. To było dla mnie emocjonujące i bardzo radosne doświadczenie. Życzę im wiele miłości i szczęścia”, zaznaczył.

Jednocześnie zapewnił żarliwie, że do swojej córki żywi bardzo ciepłe uczucia. Jego brat, Michael, poszedł o krok dalej i zadeklarował, że Meghan była oczkiem w głowie Thomasa od momentu narodzin!

„Mój brat zawsze był jej oddany. Może dlatego, że była najmłodsza”, wyznał dziennikarzom.

Thomas Markle o braku obecności na ślubie córki

Przedstawiciele mediów zapytali również, co ojciec Meghan Markle sądzi o tym, że książę Karol poprowadził jego córkę do ołtarza. Thomas Markle zapewnił, że jest tym faktem zaszczycony i pozostaje wdzięczny synowi Elżbiety II, która wyszedł z tak szlachetną inicjatywą. Co ciekawe, dziennikarze ujawnili, że ojciec aktorki nie poznał do tej pory ukochanego córki, jednak rozmawiał z nim przez telefon!  

1/6
Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @Screen/ABC NEws
1/6

Według zagranicznych mediów Meghan Markle zdecydowała się pójść do ołtarza sama, by podkreślić w ten sposób swoją niezależność i poglądy feministyczne.

2/6
Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @Screen/ABC NEws
2/6

Książę Karol dołączył do Meghan Markle dopiero w prezbiterium katedry w Windsorze.

3/6
Meghan Markle i ksiażę Karol
Copyright @Forum
3/6

Ojciec Meghan Markle twierdzi, że jest niezwykle wzruszony gestem księcia Karola.

4/6
Meghan Markle w sukni ślubnej
Copyright @Getty Images
4/6

Ojciec Meghan Markle oglądał ślub córki z księciem Harrym w szpitalu w Meksyku, do którego trafił po zawale.

5/6
Suknia ślubna Meghan Markle
Copyright @East News
5/6

Meghan Markle przed ślubem z księciem Harrym potwierdziła, że jej ojciec Thomas nie weźmie udziału w uroczystości z powodu problemów zdrowotnych.

6/6
Książę Harry i Meghan Markle
Copyright @Forum
6/6

Ojciec Meghan Markle potwierdził, że był niezwykle wzruszony i dumny z córki, oglądając jej ślub z księciem Harrym.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?