Księżna Meghan, Meghan Markle, księżna Sussex
Fot. Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ojciec księżnej Meghan jest w ciężkim stanie. „Mogę umrzeć nawet jutro...”

Thomas Markle spotka się z córką w sądzie?

Ksenia Krasko 30 października 2020 12:17
Księżna Meghan, Meghan Markle, księżna Sussex
Fot. Rex Features/East News

Nie jest tajemnicą, że księżna Meghan nie podtrzymuje relacji ze swoim ojcem, a wzajemna niechęć nasiliła się po jej ślubie z księciem Harrym. Thomas Markle nie zamierza jednak dać córce spokoju i co jakiś czas prowokuje nowy skandal. Mężczyzna często wypowiada się o niej w mediach, i chociaż księżna Sussex nie komentuje jego doniesień, złożyła pozew przeciwko jednemu z tabloidów, który wykorzystał prywatną korespondencję ojca i córki. Markle, opowiadający się po stronie dziennika, oświadczył, że zależy mu na jak najszybszej rozprawie, ponieważ, jak sam stwierdził, „może umrzeć nawet jutro”.

Thomas Markle w ciężkim stanie. Relacja księżnej Meghan z ojcem

Przypomnijmy, że księżna Meghan pozwała Associated Newspapers Ltd, wydawcę The Mail On Sunday i MailOnline, w związku z publikacją fragmentów odręcznego listu, wysłanego przez nią do ojca w sierpniu 2018 roku. Jak informuje portal The Mirror, Thomas Markle oświadczył, że ma coraz większe problemy ze zdrowiem, ale zamierza udać się do Londynu, aby osobiście złożyć zeznania w tej sprawie.

Ojciec księżnej trzyma stronę wydawcy gazety i portalu, a także twierdzi, że ma kolejne dowody obciążające córkę. Jego apel o szybsze rozstrzygnięcie sprawy związany jest z faktem, że sąd przychylił się do prośby prawników Meghan o przesunięcie kolejnych rozpraw. Żona Harry’ego obawia się, że prywatne informacje, które mogłyby ujrzeć światło dzienne podczas walki w sądzie, mogą zaszkodzić jej rodzinie.

„Ta sprawa jest dla mnie niepokojąca i chcę ją jak najszybciej zakończyć”, przekazał Thomas Markle w oświadczeniu, przekazanym przez przedstawicieli Associated Newspapers. Ujawnił, że cierpi na szereg poważnych schorzeń. „Mam 76 lat. W wyniku choroby serca i operacji zażywam leki rozrzedzające krew, które wpłynęły na mój oddech. [...] Nie mogę zrobić 40 kroków bez zadyszki”, tłumaczy mężczyzna.

„Od około trzech lat jestem przeziębiony, co jest związane z chorobami serca i płuc. Jestem otyły klinicznie [...], mam cukrzycę. Nie wiem, jaka będzie sytuacja za kilka miesięcy”, przekazał w oświadczeniu Markle. „Żaden z moich męskich krewnych nie żył dłużej niż 80 lat. Jestem realistą, wiem, że mogę umrzeć nawet jutro. Im szybciej ta sprawa się zakończy, tym lepiej”, dodał.

Prawnicy tabloidu mają nadzieję, że apel Thomasa Markle dotrze do jego córki. Wydaje się jednak, że księżna Meghan nie będzie chciała spełnić jego prośby. 

Źródło: Mirror, WP

Thomas Markle

Thomas Markle
Fot. Good Morning Britain/Ferrari Press/East News

Księżna Meghan, książę Harry

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.