Avicii, Tim Bergling
Fot. Instagram, Avicii
WSPOMNIENIE

Ojciec DJ'a Avicii wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanego syna...

„Tęsknię za nim w dużo głębszy sposób”, mówi w pierwszą rocznicę jego samobójstwa

Konrad Szczęsny 24 kwietnia 2019 12:48
Avicii, Tim Bergling
Fot. Instagram, Avicii

Tim Bergling, znany światu jako DJ Avicii, ku rozpaczy milionów fanów popełnił rok temu samobójstwo. Zgodnie z ustaleniami śledczych, muzyk w trakcie pobytu w Omanie w mieście Muscat podciął sobie żyły kawałkiem szkła, jego ciało odnaleziono 20 kwietnia 2018 roku w hotelowym pokoju. W pierwszą rocznicę od tragedii ojciec artysty udzielił poruszającego wywiadu, w którym zwierzył się, jak radzi sobie z tęsknotą za ukochanym synem...

Pierwsza rocznica śmierci DJ'a Avicii: wyznanie ojca

W rozmowie z dziennikarzem szwedzkiego dziennika Dagens Nyheter Karl Bergling po raz pierwszy opowiedział o śmierci syna i emocjach, jakie towarzyszą mu w pierwszą rocznicę jego odejścia.

„Każdy mnie pyta, czy po roku od śmierci Tima czuję się lepiej. Robią to, mając dobre intencje, ale ja czuję się jeszcze gorzej. Teraz jest to inna perspektywa. Tęsknię za nim w dużo głębszy sposób”, wyznał.

Dodał, że prawdą jest teoria, jakoby pośrednią przyczyną samobójczej śmierci DJ'a Avicii były problemy psychiczne, związane z funkcjonowaniem w show-biznesie. Muzyk miał silne ataki paniki przed publicznymi występami, zagłuszał je, przyjmując narkotyki i spożywając alkohol. Mówiło się, że jego wytwórnia oraz współpracownicy wywierali na niespełna trzydziestolatku ogromną presję, co było przyczyną częstych konfliktów i wielkiej frustracji.

„Przemysł, który zarabia na artyście. Naprawdę trudno jest zatrzymać tę maszynę”, stwierdził smutno ojciec Tima Berglinga.

Śmierć DJ'a Avicii: majątek muzyka

W chwili śmierci majątek DJ'a Avicii wyceniono na 231 milionów koron szwedzkich, czyli równowartość niespełna 100 milionów złotych. Zarówno tę kwotę, jak i prawa autorskie do utworów syna odziedziczyli jego rodzice, Klas Bergling i Anki Liden. Podjęli również decyzję o pośmiertnym wydaniu płyty, nad którą pracował Tim Bergling, ponieważ materiał na nią został niemal w całości ukończony. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczono na fundację muzyka, która ma wspierać osoby zmagające się z myślami samobójczymi oraz chorobami psychicznymi  

Ciało DJ'a Avicii zostało odnalezione w hotelu w Omanie 20 kwietnia 2018 roku:

Dj Avicii
Fot. Instagram @avicii

28-letni muzyk popełnił samobójstwo, podcinając sobie żyły kawałkiem szkła:

DJ Avicii, nie żyje
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.