brytyjska rodzina królewska, oficjalne zdjęcie rodziny królewskiej
Fot. Instagram @kensingtonroyal
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Rodzinne zdjęcie Kate i Williama skrywa tajemnicę… Złamano na nim zasadę protokołu!

Zwróciliście na to uwagę?

Gabriela Czernecka 17 grudnia 2018 10:54
brytyjska rodzina królewska, oficjalne zdjęcie rodziny królewskiej
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Dlaczego książę George miał długie spodnie na świątecznej kartce? Opublikowane kilka dni temu oficjalne zdjęcie księżnej Kate i księcia Williama z dziećmi zachwyciło internautów. Dostrzegli jednak, że mały książę wbrew protokołowi, ma na sobie długie spodnie. W rodzinie królewskiej chłopcy w długich spodniach prezentują się dopiero po ukończeniu ósmego roku życia. Czyżby książę George złamał protokół? Sprawdzamy.

Dlaczego książę George chodzi zawsze w krótkich spodenkach?

Rodzina królewska musi przestrzegać różnych, czasem dość niezrozumiałych dla nas zasad protokołu. Takie dotyczą także ich ubioru. Jedną z nich jest właśnie zasada, dotycząca tego, że mali chłopcy nie powinni nosić długich spodni. Dlatego na wszystkich zdjęciach z dzieciństwa książę William i książę Harry ubrani są w krótkie spodenki. I to nawet zimą. Tego rodzaju zasada wiąże się z wyznacznikiem warstwy społecznej. Długie spodnie książęta mogą założyć dopiero, gdy ukończą osiem lat. 

„To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w krótkie spodenki. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z niepisanych wyznaczników klasy społecznej. Mimo że czasy się zmieniają, szorty u małego chłopca nadal są wyznacznikiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia. Nawet księżna Cambridge”, tłumaczy dla  magazynu Harper`s Bazaar brytyjski ekspert od etykiety William Hanson.

Nic dziwnego, że świąteczna kartka rodziny Cambridge wzbudziła takie zainteresowanie mediów i fanów royal family. I nie chodzi tylko o to, że na zdjęciu po raz pierwszy od dawna mieliśmy okazję podziwiać małego księcia Louisa, który ma już osiem miesięcy! Internauci dostrzegli, że na fotografii, książę George ma długie spodnie! I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate ma dopiero pięć lat. Skąd więc taki dobór garderoby?

Na świątecznej kartce książę George ma długie spodnie i kalosze. Dlaczego? Czyżby książęca para Cambridge złamała protokół? Wszystko na to wskazuje! Choć co niektórzy mają co do tego wątpliwości. W końcu zdjęcie nie zostało zrobione podczas oficjalnego wyjścia. Weźmy pod uwagę, że wszyscy ubrani są w dość nieformalny sposób. Nawet księżna Kate ma na sobie sweterek i jeansy. Mimo to fotografia jest oficjalną kartką świąteczną rodziny królewskiej, więc strój księcia wzbudził sensację. 

Według magazynu People, to pewien zabieg, jaki postanowiła zastosować rodzina królewska. Książę George jest najstarszy z trójki rodzeństwa, młodzi rodzice chcieli tym samym zaznaczyć jego pozycję w rodzinie na tle młodszego rodzeństwa, dlatego Kate i William ubrali syna w bardziej "dojrzałe" ubrania. Myślicie, że Kate i William powinni bardziej zwracać uwagę na to, aby ich dzieci były ubierane zgodnie z protokołem? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.