mauzoaleum, Krzysztof Krawczyk
Fot. AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Oburzające nekrologi Krzysztofa Krawczyka pojawiły się na ulicach: „Brak słów. Naprawdę...”

Autorami szokującej klepsydry są przeciwnicy szczepień na COVID-19

Rafał Kowalski 9 kwietnia 2021 07:57
mauzoaleum, Krzysztof Krawczyk
Fot. AKPA

W Wielki Poniedziałek dotarła do nas przykra i niespodziewana wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Idol wielu pokoleń zmarł w wieku 74 lat. I choć rodzina na podstawie opinii medyków potwierdziła, że przyczyną śmierci muzyka nie był przebyty koronawirus a choroby współistniejące, to nie wszyscy w to uwierzyli. W czasie, w którym bliscy piosenkarza potrzebują spokoju, w sieci wybuchła burza.

Wprowadzające w błąd nekrologi Krzysztofa Krawczyka

Na Twitterze jednego z internautów pojawiła się klepsydra, która zawiadamia o śmierci Krzysztofa Krawczyka. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jej autorami są osoby sceptycznie nastawione do szczepień.

Świadczy o tym kłamliwa treść nekrologu. „Po przyjęciu dwóch dawek szczepionką warunkową dopuszczoną przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych firmy Pfizer, trafił 23 marca do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem, 3 kwietnia wyszedł ze szpitala… 5 kwietnia zmarł”, czytamy na kartce, która miała znaleźć się na jednej z ulic. To oczywiście słowa nieprawdziwe, ponieważ wokalista pokonał koronawirusa, a przyczyną jego zgonu były choroby współistniejące. 74-latek leczył się na serce, biodro a także miał wysokie BMI.

Internauci, którzy zobaczyli powyższy nekrolog byli zszokowani i zdegustowani. „No cóż, płaskoziemców nie brakuje…”; „Komuś zależy na tym, by pandemia zbierała jeszcze większe żniwo. A brednie ludzie przyjmują bezkrytycznie i to jest zmora naszych czasów”; „Ludzie to bestie. Obrzydliwe” – to tylko niektóre z komentarzy, które znaleźliśmy na Twitterze. Sam użytkownik @caspms, którego tweet jest szeroko komentowany, napisał „Takie nekrologi można spotkać. Brak słów, naprawdę".

Na dole klepsydry podpisano kilka osób i redakcji. Jedna z nich Wrealu24 podała już, że nie ma nic wspólnego ze sprawą.

Mamy nadzieję, że do czasu sobotniego pogrzebu prawdziwi autorzy oburzającego nekrologu zostaną znalezieni. 

CZYTAJ TEŻ: Rodzina spełni ostatnią wolę Krzysztofa Krawczyka. Artysta szczegółowo zaplanował swój pogrzeb. Poprosił o trzy rzeczy...

Krzysztof Krawczyk oburzający nekrolog
Fot. Wojtalewicz Jarosław

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.