Paris Jackson
Fot. Rolling Stone, Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

O gwałcie, molestowaniu i o tym, że ktoś zabił jej ojca. Poruszający wywiad córki Michaela Jacksona

Olga Figaszewska 25 stycznia 2017 11:15
Paris Jackson
Fot. Rolling Stone, Getty Images

Po raz pierwszy po śmierci ojca, Paris Jackson udzieliła szczerego wywiadu „Rolling Stone”. Co zdradziła w nim córka Michaela Jacksona?

 

Polecamy też: Michael Jackson został zamordowany? Nowa teoria w sprawie śmierci piosenkarza

 

Paris Jackson spośród rodzeństwa najchętniej pojawiała się w  show-biznesie, opowiadając o dzieciństwie, śmierci ojca. Tym razem w końcu przerwała milczenie, ujawniając nieznane dotąd fakty. Utrata członka rodziny, ojca dla każdego dziecka jest ogromnym przeżyciem.  „To zawsze będzie boleć” - mówiła jeszcze w jako czternastolatka w programie Oprah Winfrey.

 

Zobacz też: Całe życie udowadniał innym swoją wartość. Michael Jackson obchodziłby dziś 58. urodziny

 

Przerwane milczenie

 

Gdy zmarł Michael Jackson, Paris miała 11 lat, jej dzieciństwo skończyło się bezpowrotnie.. Musiała szybko dorosnąć i sprostać wymaganiom dorosłego świata. Od tamtego momentu zmagała się z  silną depresją i uzależniła się od narkotyków, strachem, licznymi lękami. W wieku 14 lat została zgwałcona. Okazało się, że była także molestowana przez obcego człowieka. Pozostawiona sama sobie. W najnowszym wywiadzie dla „Rolling Stone” wyznała także, że w czerwcu 2013 próbowała popełnić samobójstwo podcinając sobie żyły… Zresztą nie pierwszy raz. „Po prostu tylko raz stało się to informacją publiczną. Próby były trzy” - wyjaśnia. Nienawidziła siebie samej. Miała niską samoocenę, cały czas nie mogła znieść myśli, że ojciec mógł jeszcze żyć. „Myślałam, że nic nie umiem robić i nie zasługuję na to, by żyć. Zadawałam sobie rany nożem i ukrywałam to przed rodziną. W końcu zdecydowała się na podjęcie terapii.

 

Jej ciało zdobi ponad 50 tatuaży. „Niektóre z moich tatuaży zakrywają blizny po samookaleczeniu, a także ślady po braniu narkotyków”. Dziewięć z nich jest poświęconych ojcu. W wywiadzie podkreśliła, że straciła jedyną rzecz na świecie, która miała dla niej znaczenie. „Wszystko co mnie spotka, nie będzie nawet w połowie tak złe jak tamto. Więc jakoś to zniosę” - tak mówiła o swoich odczuciach. Przyznała, że Jackson odwiedza ją w snach.

 

Polecamy: Jackson, Prince, Monroe, Presley. Dramatyczne śmierci i oszałamiające kariery. Jak zostać legendą?

 

Zagdaka śmierci Jacksona rozwiązana?

 

Paris wyraziła wątpliwość w dotychczasowe wyjaśnienie przyczyny śmierci ojca. Dziewczyna uważa, ze został zamordowany.„ Mój ojciec został w jakiś sposób zamordowany, to pewne. Wszystko na to wskazuje. To brzmi jak teoria spiskowa i brzmi nieprawdopodobnie ale prawdziwi fani i wszyscy z rodziny wiedzą. To było przygotowane. To była ściema”. O śmierć Jacksona obwinia między Conrada Murray’a, lekarza, który nadzorował leczenie piosenkarza. Ojciec miał ostrzegać Paris przed osobami, które mogłyby mu w tym pomóc. „Opowiadał o osobach, które chcą go dopaść. Twierdził, że pewnego dnia go zabiją” – oznajmiła Paris.

 

Taka sama jak ojciec

 

„Ojciec powtarzał mi, że jeśli chcę być większą, niż on, to potrafię. Jeśli wcale nie chcę osiągnąć sukcesu, to też mogę. Chciał tylko, żebym była szczęśliwa” - opowiada o ojcu i kontynuuje: „On jest moim ojcem. Zawsze nim będzie. Ludzie, którzy go bardzo dobrze znali, twierdzili, że widzą go też we mnie, że to ich niemal przeraża”.

 

Michael, który uważał się za Piotrusia Pana, lubił nazywać swoją jedyną córkę  „Dzwoneczkiem”. Starszy brat mówi o niej, że to wykapany tata, a różni ich tylko wiek i płeć. Wspominając dzieciństwo, zdementowała wszystkie plotki odnośnie traumatycznych przeżyć i ciągnących się oskarżeń o molestowanie dzieci przez Króla POP.

 

 Ojcu zawdzięcza wszystko, między innymi to, kim jest.  „W rzeczywistości wiedliśmy całkiem zwyczajne życie. Codziennie mieliśmy lekcje i musieliśmy się starać. Jeśli dobrze nam szło, w co drugi weekend mogliśmy wybrać kino, zoo albo cokolwiek jako nagrodę. Jeśli jednak źle się zachowywaliśmy, wtedy nie mieliśmy szans na te wszystkie rzeczy”. Paris zaznacza w wywiadzie, że Michael wychował ją na otwartą osobę, uczył empatii, dumy dla własnych korzeni.

 

Polecamy też: Zmagał się z narkotykami, alkoholizmem i problemami zdrowotnymi. Jakie tajemnice skrywał George Michael?

 

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.