ksiądz
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI!

Nieznany sprawca zaatakował księdza pod kościołem we Wrocławiu!

Duchowny trafił do szpitala, jego stan jest stabilny

Redakcja VIVA! 10 czerwca 2019 11:25
ksiądz
Fot. stock.adobe.com

Do dramatycznego wydarzenia doszło we Wrocławiu: mężczyzna zaatakował duchownego, ks. Ireneusza Bakalarczyka, zmierzającego w kierunku kościoła Najświętszej Marii Panny. Poszkodowany natychmiast trafił do szpitala, sprawcę zatrzymano na miejscu.

Nożownik zaatakował księdza we Wrocławiu

Ze wstępnych informacji wynika, że do zdarzenia doszło około 7 rano. Ks. Bakalarczyk zmierzał na mszę, a po drodze rozmawiał z mężczyzną, który później go zaatakował. Duchowny natychmiast trafił do szpitala. Ze względu na otrzymane obrażenia jest operowany, ale jego stan jest stabilny, o czym informuje rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska w rozmowie z Gościem Wrocławskim.

Obecnie na miejscu zdarzenia wykonywane są czynności pod nadzorem prokuratora. Pomimo próby ucieczki, sprawcę zatrzymano. Nie jest znana jego tożsamość, ani motywy działań – według informacji Wirtualnej Polski, księdza zaatakował 57-letni bezdomny.

Pierwsze informacje przekazał Rafał Ślusarz, senator PiS

TAGI #nożownik

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.