Monika Brodka, "Viva!" listopad 2006
Fot. Robert Wolański
ZE ŚWIATA MUZYKI

Dziewczyna z wypadku w krainie wyobraźni. Jest już nowy teledysk Moniki Brodki. Zaskakujący!

30 marca 2016 17:04
Monika Brodka, "Viva!" listopad 2006
Fot. Robert Wolański

Nowy teledysk Moniki Brodki już jest! Artystka zaskakuje artystycznym klipem w klimacie science-fiction do piosenki „Horses”.

Monika Brodka ma stałe grono fanów, którzy wiedzą, że po niej mogą się spodziewać czegoś wyjątkowego, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym. Jej płyta sprzed niemal 6 lat „Granda” wprowadziła na polskim rynku nową jakość i zostało to docenione - pokryła się podwójną platyną. Talent wokalistki zauważono też zagranicą. Brodka podpisała kontrakt z wytwórnią Play It Again Sam, która ma pod swoją opieką tak uznanych i sławnych artystów jak the Editors, Roisin Murphy, czy the Pixies, i jej nowa płyta „Clashes” zostanie wydana w całej Europie. W planach jest również podbicie rynku amerykańskiego.

Brodka - płyta w maju, teledysk już dziś

W końcu zobaczyliśmy teledysk do singla „Horses” promującego płytę „Clashes”. „I’m a car crash girl” (czyli "jestem dziewczyną z wypadku") - śpiewa artystka, leżąc na stole, na którym jest poddawana dziwacznym eksperymentom. Zamaskowane postaci malują jej ciało aerografem niczym karoserię samochodu i montują na nim dziwaczne, blaszane elementy. Jest kobietą, samochodem, cyborgiem? Trudno stwierdzić. Wiemy, że potrafi lewitować… i że śpiewa świetnie. Ale to żadna nowość. Sama artystka powiedziała, że teledysk „jest o transformacji i duchowej metamorfozie”, i że nawiązuje do „koni mechanicznych, gloryfikacji metalu i samochodów i ucieczki do świata wyobraźni”. Czy pobudza waszą wyobraźnię? Sami oceńcie.

 

 


Premiera nowej płyty piosenkarki „Clashes” została zapowiedziana na 13 maja.

 

Przypomnijmy, że niedawno artystka zapowiedziała zmiany też w życiu prywatnym - bierze ślub!

Polecamy: Monika Brodka w VIVIE! mówiła: „Będę kiedyś kurą domową”. Teraz bierze ślub! Pamiętacie te zdjęcia?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.