Monika Brodka, "Viva!" listopad 2006
Fot. Robert Wolański
ZE ŚWIATA MUZYKI

Dziewczyna z wypadku w krainie wyobraźni. Jest już nowy teledysk Moniki Brodki. Zaskakujący!

30 marca 2016 17:04
Monika Brodka, "Viva!" listopad 2006
Fot. Robert Wolański

Nowy teledysk Moniki Brodki już jest! Artystka zaskakuje artystycznym klipem w klimacie science-fiction do piosenki „Horses”.

Monika Brodka ma stałe grono fanów, którzy wiedzą, że po niej mogą się spodziewać czegoś wyjątkowego, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym. Jej płyta sprzed niemal 6 lat „Granda” wprowadziła na polskim rynku nową jakość i zostało to docenione - pokryła się podwójną platyną. Talent wokalistki zauważono też zagranicą. Brodka podpisała kontrakt z wytwórnią Play It Again Sam, która ma pod swoją opieką tak uznanych i sławnych artystów jak the Editors, Roisin Murphy, czy the Pixies, i jej nowa płyta „Clashes” zostanie wydana w całej Europie. W planach jest również podbicie rynku amerykańskiego.

Brodka - płyta w maju, teledysk już dziś

W końcu zobaczyliśmy teledysk do singla „Horses” promującego płytę „Clashes”. „I’m a car crash girl” (czyli "jestem dziewczyną z wypadku") - śpiewa artystka, leżąc na stole, na którym jest poddawana dziwacznym eksperymentom. Zamaskowane postaci malują jej ciało aerografem niczym karoserię samochodu i montują na nim dziwaczne, blaszane elementy. Jest kobietą, samochodem, cyborgiem? Trudno stwierdzić. Wiemy, że potrafi lewitować… i że śpiewa świetnie. Ale to żadna nowość. Sama artystka powiedziała, że teledysk „jest o transformacji i duchowej metamorfozie”, i że nawiązuje do „koni mechanicznych, gloryfikacji metalu i samochodów i ucieczki do świata wyobraźni”. Czy pobudza waszą wyobraźnię? Sami oceńcie.

 

 


Premiera nowej płyty piosenkarki „Clashes” została zapowiedziana na 13 maja.

 

Przypomnijmy, że niedawno artystka zapowiedziała zmiany też w życiu prywatnym - bierze ślub!

Polecamy: Monika Brodka w VIVIE! mówiła: „Będę kiedyś kurą domową”. Teraz bierze ślub! Pamiętacie te zdjęcia?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.