Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9
O NIM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium!

Piłkarz otrzymał znaczną podwyżkę

Ksenia Krasko 31 sierpnia 2019 07:48
Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9

Kilka dni temu podano oficjalną informację, że Robert Lewandowski przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium. Nowa umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku, i gwarantuje napastnikowi sporą podwyżkę. Przypomnijmy, że piłkarz otrzymał niedawno tytuł Gwiazdy Roku, przyznawany przez niemiecki magazyn Sport Bild. Ponownie został królem strzelców Bundesligi.

Robert Lewandowski w Bayern Monachium

Według doniesień gazety BildRobert Lewandowski zarobi teraz 20 milionów euro rocznie, o pięć milionów więcej, niż przy poprzednim kontrakcie. Władze Bayernu nie bez powodu dbają o swojego najlepszego strzelca – uzdolniony piłkarz od lat utrzymuje świetną formę. Na początku sezonu strzelił pięć goli w dwóch ligowych meczach, i jeden podczas gry o Puchar Niemiec.

Niemieckie media nie mają wątpliwości, że Polak jest niezwykle ważny dla przyszłości piłki nożnej w tym kraju. „Lewandowski – dla Bayernu tak cenny jak nigdy”, brzmi tytuł jednego z artykułów na morgenpost.de. „Kiedyś Lewandowski wskazywał najpierw na siebie, a teraz mówi o zespole”, czytamy na portalu sportowefakty.wp.pl, który cytuje słowa magazynu Sport Bild. „Jest tak silny i potężny jak zawsze. Jest najlepszym strzelcem Bayernu Monachium, a teraz także absolutnym jego liderem”.

Według poprzedniej umowy, Robert Lewandowski związany był z Bayernem do 30 czerwca 2021 roku, ale od kilku miesięcy media spekulowały nie tylko o szybszym przedłużeniu kontraktu, ale i ewentualnej zmianie klubowych barw piłkarza. Dzięki nowym warunkom Lewy stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem Bayernu Monachium i Bundesligi. 

Robert Lewandowski, Puchar Niemiec finał
Fot. kolbert-press/Christian Kolbert/Imago Sport and News/East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.