Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9
O NIM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium!

Piłkarz otrzymał znaczną podwyżkę

Ksenia Krasko 31 sierpnia 2019 07:48
Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9

Kilka dni temu podano oficjalną informację, że Robert Lewandowski przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium. Nowa umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku, i gwarantuje napastnikowi sporą podwyżkę. Przypomnijmy, że piłkarz otrzymał niedawno tytuł Gwiazdy Roku, przyznawany przez niemiecki magazyn Sport Bild. Ponownie został królem strzelców Bundesligi.

Robert Lewandowski w Bayern Monachium

Według doniesień gazety BildRobert Lewandowski zarobi teraz 20 milionów euro rocznie, o pięć milionów więcej, niż przy poprzednim kontrakcie. Władze Bayernu nie bez powodu dbają o swojego najlepszego strzelca – uzdolniony piłkarz od lat utrzymuje świetną formę. Na początku sezonu strzelił pięć goli w dwóch ligowych meczach, i jeden podczas gry o Puchar Niemiec.

Niemieckie media nie mają wątpliwości, że Polak jest niezwykle ważny dla przyszłości piłki nożnej w tym kraju. „Lewandowski – dla Bayernu tak cenny jak nigdy”, brzmi tytuł jednego z artykułów na morgenpost.de. „Kiedyś Lewandowski wskazywał najpierw na siebie, a teraz mówi o zespole”, czytamy na portalu sportowefakty.wp.pl, który cytuje słowa magazynu Sport Bild. „Jest tak silny i potężny jak zawsze. Jest najlepszym strzelcem Bayernu Monachium, a teraz także absolutnym jego liderem”.

Według poprzedniej umowy, Robert Lewandowski związany był z Bayernem do 30 czerwca 2021 roku, ale od kilku miesięcy media spekulowały nie tylko o szybszym przedłużeniu kontraktu, ale i ewentualnej zmianie klubowych barw piłkarza. Dzięki nowym warunkom Lewy stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem Bayernu Monachium i Bundesligi. 

Robert Lewandowski, Puchar Niemiec finał
Fot. kolbert-press/Christian Kolbert/Imago Sport and News/East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.